Dobry laptop – najważniejsze parametry przy wyborze laptopa

Decydując się na kupno nowoczesnego komputera przenośnego, powinniśmy zwrócić uwagę na kilka dość istotnych w tym przypadku szczegółów. Jak wybrać dobry laptop, który spełni nasze oczekiwania? Pierwsze, na co należy położyć szczególny nacisk, jest matryca. Na rynku dostępne są dobre notebooki, których matryce możemy podzielić na dwie grupy: matowe oraz błyszczące.

Matryce matowe wyświetlają kolory o nieco mniejszej intensywności, natomiast lepiej sprawdzają się w przypadku korzystania z laptopa na otwartych przestrzeniach, gdyż, w odróżnieniu od ekranów typu glare, nie „wyłapują” refleksów świetlnych, dzięki czemu korzystanie z nich jest ułatwione. Tutaj więcej o znanych z matowych matryc laptopach Lenovo.

Kolejnym istotnym apsektem jest wydajność sprzętu. Im większa, tym szybszy komputer. Automatycznie jednak zwiększa się również cena notebooka. Dlatego warto zastanowić się, do czego przede wszystkim ma on nam posłużyć. Jeśli zależy nam przede wszystkim na edytowaniu dokumentów czy przeglądaniu stron www, nie inwestujmy w notebook z najwyższej półki cenowej, gdyż taki wydatek mija się z celem.

Na wydajność laptopa wpływa przede wszystkim szybkość procesora oraz zastosowana przy jego produkcji technologia a także szybkość pracy dysku twardego oraz ilość pamięci RAM. Jeśli zakupiony sprzęt ma posłużyć nam za przenośne „centrum multimedialne”, powinniśmy skupić się przede wszystkim na dobrej jakościowo i wydajnej karcie graficznej. To rada szczególnie dla fanatyków gier komputerowych.

Wytrzymałość obudowy notebooka wydaje się kwestią równie istotną jak jego design. Te z tytanu bądź aluminium sprawią, że nasz sprzęt nie będzie narażony na wszelkiego rodzaju uszkodzenia mechaniczne.

Decydujące w kwestii jaki laptop wybrać np. do biura, wydają się również wszelkie dodatki jak załączony do kompletu system operacyjny, program antywirusowy czy torba przeznaczona do bezpiecznego transportu sprzętu.

Leave a Reply