Co lepsze do biznesu- laptop czy komputer stacjonarny?

Od wielu lat użytkownicy elektroniki zadają sobie odwieczne pytanie: co jest lepszym rozwiązaniem, komputer stacjonarny czy laptop? Ciężko jednoznacznie, bez zastanowienia odpowiedzieć na to pytanie. Zapewne zarówno jeden, jak i drugi ma wiele plusów i minusów. Jednakże w przypadku pracy w biurze lepszym rozwiązaniem wydaje się być komputer przenośny. Dlaczego? Już śpieszymy z odpowiedzią.

Dlaczego dla biura lepszym rozwiązaniem jest laptop?

Przede wszystkim należy zacząć od tego, że laptop, wbrew opiniom wielu użytkowników, jest w stanie z powodzeniem zastąpić komputer stacjonarny. Przykładowo Dell Latitude 7410 2-in-1 posiada na tyle zaawansowane podzespoły, że jest zdecydowanie lepszy od wielu tradycyjnych komputerów (więcej). Wyposażony jest w procesor Intel Core i5 10210U, który charakteryzuje się wysoką wydajnością. Ma 4 rdzenie, a dodatkowo wysokie taktowanie, dzięki czemu jest w stanie obsłużyć niewiarygodną ilość poleceń w ciągu sekundy. Dodatkowo karta graficzna Intel UHD Graphics w zupełności wystarczy do wykonywania wszystkich podstawowych czynności.

Warto także wspomnieć, że laptop jest jednak urządzeniem przenośnym. Możemy go przenosić w dowolne miejsce bez żadnych problemów. Tak więc jest to doskonałe rozwiązanie dla tych wszystkich osób, które jednocześnie muszą korzystać ze swojego laptopa w pracy, jak i w domu. Dodatkowo nie musimy przebywać ciągle w okolicach miejsc, gdzie znajduje się gniazdko, gdyż laptop działa na baterii. Co ciekawe w Dell Latitude 7410 2-in-1 może wytrzymać nawet 9 godzin bez ładowania, co jest niesamowitym wynikiem. Nie można również zapomnieć o tym, że laptopy mają karty sieciowe z wbudowanym modułem WiFi. Jest to ogromna zaleta, gdyż przebywanie w pobliżu kabla LAN może być męczące i często niewygodne. Dodatkowo laptopy z reguły działają znacznie ciszej od komputerów stacjonarnych, a także mają wbudowaną kamerkę i mikrofon, co jest oczywiście dla użytkowników bardzo korzystne.

Biznes zdjęcie utworzone przez Racool_studio - pl.freepik.com