Lenovo ThinkPad L15, czyli duży może więcej

Tym razem na nasze biuro testowe trafił sprzęt większych rozmiarów, niż zazwyczaj. Mowa o 15-calowym ThinkPadzie L15 od Lenovo, który legitymuje się nie tylko nieco większymi wymiarami, ale również większą mocą obliczeniową. Czy rzeczywiście duży może więcej? Aby się dowiedzieć, zapraszamy do przeczytania naszej recenzji.

Procesor i pamięć

Już na samym początku widać, że mamy do czynienia z nietuzinkowym zawodnikiem. Mimo, że do testów otrzymaliśmy wariant pośredni, to od razu w oczy rzuca się mocny procesor. Konkretnie jest to Intel Core i5-10210U, którego prędkość maksymalna to 4.20 GHz (w trybie oszczędzania energii 1.60 GHz). Jeśli do tego dodamy fakt, że już tutaj mamy dostępne pełne 16 GB pamięci operacyjnej RAM, to Lenovo ThinkPad L15 wystara na naprawdę mocnego i godnego szacunku konkurenta. Zwłaszcza, że cena tylko nieznacznie przekracza pięć tysięcy złotych, więc sprzęt bez problemu mogą swoim pracownikom sprawić nawet średnie i małe firmy.

Wyświetlacz i dysk

Przechodzimy dalej, do matrycy. Jest ona duża, ma aż 15,6 cali. Wyświetla obraz Full HD, który generowany jest przez zintegrowaną kartę graficzną Intel UHD Graphics 620. Powoduje to, że sprzęt jest nieco większy niż typowy laptop biznesowy, jednak ma to też swoje zalety. Między innymi takie, że do wnętrza zmieściło się więcej dobrych podzespołów, takich jak choćby dysk twardy. Jest to wersja półprzewodnikowa (SSD) o pojemności 512 GB. Trudno w takiej cenie znaleźć inny komputer przenośny, legitymujący się podobną przestrzenią dyskową, biorąc pod uwagę że jest to dysk SSD. Lenovo ThinkPad L15 (więcej: https://www.kuzniewski.pl/k4596,laptopy-lenovo-ibm-thinkpad-thinkpad-l-thinkpad-l15.html) będzie więc na pewno bezpiecznym miejscem na trzymanie wrażliwych danych, ponieważ dyski półprzewodnikowe są odporne na uderzenia oraz na wibracje.

Komputer otrzymujemy z systemem Windows 10 Professional w wersji 64-bitowej. Gwarancja wynosi 12 miesięcy. Sprzęt otrzymał akumulator o pojemności 45 watogodzin, co powinno wystarczyć aż na 14 godzin użytkowania bez ładowania. Będzie to na pewno miało duże znacznie na wyjazdach służbowych, gdzie nie zawsze mamy dostęp do gniazdka.

Biznes zdjęcie utworzone przez pressfoto - pl.freepik.com