Wybieranie odpowiedniego laptopa do pracy

Laptopy cieszą się niezwykłą popularnością, pomimo, że pierwsze modele były dostępne na rynku już kilkanaście lat temu. Wraz z postępem czasu technologia także się rozwija. Dziś producenci tych urządzeń rywalizują między sobą, tworząc coraz to doskonalsze modele. Konsument, który używa notebooka do pracy ma więc do podjęcia trudną decyzję, jaki model dokładnie wybrać, aby był przystosowany pod nasze indywidualne wymagania.

Co jest istotne podczas wyboru laptopa?

Jeśli podczas wyboru laptopa zwracasz uwagę jedynie na wygląd i cenę urządzenia, popełniasz ogromny błąd. O ile ten drugi czynnik może być chociaż częściowo wyznacznikiem jakości urządzenia, tak ten pierwszy jest zupełnie niepotrzebny i powinien być brany pod uwagę tylko w skrajnych przypadkach, kiedy na podstawie pozostałych aspektów nie jesteśmy w stanie podjąć decyzji.

Konieczne jest też wcześniejsze sprecyzowanie, do jakich celów dokładnie będziemy go używać. Jeśli tylko i wyłącznie do używania podstawowych programów, z pewnością nie musimy wybierać urządzenia z najwyższej półki, gdyż prawdopodobnie i tak nie wykorzystamy jego potencjału. W laptopie najważniejsze są podzespoły, które znajdziemy wewnątrz obudowy. Dell Latitude 9510 2-in-1 posiada procesor Intel Core i5 10210U, który doskonale sprawdzi się zarówno do podstawowych, jak i najbardziej skomplikowanych czynności. Jego wydajność najczęściej można określić po 3 czynnikach: taktowanie procesora, jego architektura i ilość rdzeni. Nie zagłębiając się w szczegóły, im wyższe są te liczby, tym laptop lepiej nadaje się do pracy.

Dell Latitude 9510 2-in-1 posiada także pojemny dysk twardy SSD 256 gigabajtów, który w błyskawiczny sposób odczytuje i zapisuje dane. Istotna jest także karta graficzna, w przypadku wcześniej przytoczonego modelu jest to Intel UHD Graphics, która sprawdzi się zarówno do podstawowych czynności, jak i do grania w bardziej zaawansowane gry. Całość operowana jest przez nowoczesny system Windows 10 Pro, który w tym przypadku działa doskonale.

Komputer zdjęcie utworzone przez standret - pl.freepik.com