Jacy są najlepsi producenci laptopów?

Pytanie o najlepszych producentów laptopów jest bardzo proste, ale bardzo trudne jednocześnie. Każdy bowiem będzie zachwalał to, co posiada. Nie ma zupełnie obiektywnego rankingu, bo każdy jest tworzony przez użytkowników, a nawet najlepszym producentom zdarzają się wpadki, które bardziej są widoczne niż lata bezawaryjnej pracy. Poza tym nie wielu użytkowników miało sprzęt więcej niż jednej lub dwóch marek.

Wszyscy czołowi producenci laptopów mają dwie linie produktów. Jedna przeznaczona jest dla zwykłych użytkowników – tak zwana linia konsumencka oraz druga przeznaczona dla firm – linia biznesowa co dodatkowo utrudnia wskazanie najlepszego z producentów.

Kiedyś niewątpliwie prym wiódł IBM, a jak jest teraz? Lenovo, które jest spadkobiercą IBMa, cieszy się ogromną popularnością, ale jest mu zarzucane, że obniżyło jakość produktów i zaniechało wprowadzania nowych technologii. Podobne zarzuty ma Toshiba, w której stare modele są świetne, a w nowych seriach tylko laptopy z najwyższej półki zachowały dobrą jakość.

W wielu rankingach na prowadzenie wychodzi Dell. Użytkownicy podkreślają, że jest niezawodny, zbudowany z wysokiej jakości materiałów, które się nie niszczą. Ma też dobre matryce i wiele portów rozszerzeń. Cena jest proporcjonalna do oferowanej jakości.

Dobre opinie ma również Asus, który w przystępnej cenie oferuje mobilne komputery wysokiej jakości w szerokim wachlarzu konfiguracji. Dobrze wykonane obudowy cieszą się pozytywnymi ocenami użytkowników, którzy mówią, że laptopy są przez to prawie niezniszczalne.

Wśród popularnych laptopów nisko w ocenach plasuje się zarówno Acer jak i HP z awaryjnymi laptopami. Acer posiada jednak dobre serie i jeśli trafi się akurat na ten model, będzie się posiadać dobry, bezawaryjny laptop o dobrych parametrach technicznych w atrakcyjnej cenie. Dla koneserów i osób posiadających dużo wolnych środków na nowe technologie są laptopy firmy Apple.