Najważniejsze akcesoria do notebooka

Kupno laptopa czy netbooka, to nie wszystko. Należy się jeszcze wyposażyć w odpowiednie akcesoria, które ułatwią pracę z komputerem i pozwolą na pełne korzystanie z jego funkcji. Na pewno nie trzeba mówić tutaj o ładowarce, ponieważ jest ona obligatoryjnym elementem, dostępnym wraz z laptopem. Jednak o myszkę, trzeba zadbać samemu.

Lapotpy i netbooki mają wbudowany touchpad, jednak nie każdy lubi z nich korzystać. Kupno bezprzewodowej lub przewodowej myszy ułatwia sterowanie komputerem i samą pracę na nim. Dodatkowo, jeśli laptop nie posiada kamery lub ma ją, jednak słabej jakości, warto zwrócić uwagę na kupno kamery internetowej. Przyda się ona zwłaszcza w sytuacjach, gdy często prowadzimy rozmowy wideokonferencyjne, czy korzystamy ze Skype’a. Nie można również zapomnieć o podstawie – torbie do laptopa.

Obecnie na rynku mamy szeroki wybór, zarówno eleganckich walizeczek, ładnych damskich torebek, czy plecaków, które stanowią zgrabne połączenie schowka na laptopa i jego ochraniacza przed czynnikami zewnętrznymi i wstrząsami. Poza tym, ułatwiają transport z miejsca na miejsce i nie pozwalają, by urządzenie zbierało kurz.

Z akcesoriów bardziej wyspecjalizowanych, warto zwrócić uwagę na podstawkę chłodzącą. Pozwala ona na zbilansowaną pracę laptopa nawet przez wiele godzin, ponieważ chłodzi jego podzespoły od spodu. Warto również zainwestować w przenośny dysk zewnętrzny, który pozwoli nam przechowywać dane poza komputerem. Dzięki niemu, nie trzeba zapisywać informacji na kilku pendrive’ach, które de facto też są bardzo potrzebne w codziennym funkcjonowaniu i warto posiadać co najmniej jeden, ale można je skumulować w jednym miejscu, właśnie na nowoczesnym zewnętrznym dysku.