Zalety ultrabooków

Ultrabooki błyskawicznie podbiły klientów z zasobnymi portfelami. Nie wahali się oni bowiem przed zakupem przenośnego komputera z takimi możliwościami.

Co w taki razie wyróżnia ultrabooki i jakie mają zalety? Przede wszytki to, co zwraca uwagę na samym początku, czyli wyróżniający się, elegancki wygląd i lekkość konstrukcji. Nie jest to jednak tylko wrażenie, bo oprócz małych wymiarów ultrabooki są naprawdę lekkie, co sprawia, że są to prawdziwie mobilne laptopy.

Niezaprzeczalną zaletą ultrabooków jest ich wysoka wydajność, która stawia je dużo powyżej klasycznego laptopa, który jest uznawany za dobry laptop. Laptop działa szybko i sprawnie otwiera kolejne aplikacje, strony internetowe z flashem oraz pozwala oglądać filmy w jakości HD. Dodatkowo ze stanu wstrzymania do stanu pełnej gotowości przechodzi w czasie od 2 do 6 sekund. Oferuje więc wysoką jakość i efektywność pracy przy długim czasie pracy na baterii. Laptopy te mają żywotność baterii od pięciu do ośmiu godzin.

Najlepsze ultrabooki są kompromisem pomiędzy netbookami a notebookami, jeśli chodzi o wielkość matrycy. Przekątne ekranów mają w większości od 11,6 do 13,3 cala. Występują jednak ultrabooki o większych matrycach, które pozostają ultrabookami poprzez spełnienie innego warunku, a mianowicie grubości nie przekraczającej 18 mm dla laptopów o przekątnej do 14 cali i 21 mm dla większych. Jest to dobry laptop dal tych, którzy chcą połączyć większy ekran z wszystkimi wymienionymi wyżej zaletami ultrabooka.

Nie można nie wymienić wielości modeli wśród zalet ultrabooków. Odpowiadając na pytanie, jaki laptop wybrać, możemy wybierać wśród ultrabooków konsumenckich i biznesowych. Pojawiły się również ultrabooki dla miłośników kina i gier komputerowych.