Toshiba Tecra Z50 – 15 calowy ultrabook

Toshiba Tecra Z50 korzysta z 4 generacji procesorów niskonapięciowych Intel Core i5/i7Czasami coś jest dobre i widać od razu, na pierwszy rzut oka. Oczywiście łatwo się pomylić, nabrać na ładne opakowanie, ulec wszechobecnej reklamie, podążyć za modą. Bywa jednak, że po prostu od razu wiadomo, że TO się sprawdzi. Tak właśnie jest z Toshibą Tecra Z50.

Klasa Toshiby Tecra Z50

Chcesz pracować na laptopie 15 -calowym, korzystać z wygodnej klawiatury i dużego wyświetlacza. Ale jednocześnie w twojej dyplomatce i tak jest zbyt dużo rzeczy. Wszystkich potrzebujesz, a najbardziej potrzebujesz by były lekkie i nie zajmowały dużo miejsca. Z 15-calowym laptopem trudno to połączyć. A jednak obudowa Toshiby wydaje się wyjątkowo smukła. Minimalnie ponad 20 milimetrów grubości, ledwie 1800 g wagi. Tak, powinna się zmieścić. Ostrożnie podnosisz więc laptopa. Sztywna, magnezowa obudowa zdaje się mówić, że wcale nie musisz aż tak uważać. Ona wytrzyma, naprawdę nie zrobiono jej tylko po to, by była ładna. Oczywiście wygląda elegancko, ale to jedynie jedna z jej zalet. Kolejnymi są dobre wyposażenie w złącza (łącznie z wyjściem stacji dokującej), rozsądny dostęp do podzespołów i solidne zawiasy utrzymujące ekran bez chybotania. Tak, Toshiba Tecra Z50 ma klasę.

Urządzenia wejścia

Klawiatura w tym modelu jest wyspowa, podświetlana z wyraźnie wyodrębnionym i wygodnym w użyciu blokiem numerycznym. Brakuje jej nieco sztywności, pisanie jest jednak w dalszym ciągu łatwe i komfortowe. Z płytki dotykowej korzystać należy w ostateczności, natomiast manipulator punktowy z oddzielnymi przyciskami działa bez zarzutu.

Podzespoły

Zgodnie z oczekiwaniami Toshiba Tecra Z50 korzysta z 4 generacji procesorów niskonapięciowych Intel Core i5/i7. Ponieważ może mieć pamięć rozbudowaną do 16 GB RAM i standardowo korzysta z szybkich dysków SSD oraz wydajnego układu chłodzenia, jej wydajność jest więcej niż zadowalająca. Tak na prawdę jest bardzo dobra i niewiele laptopów biznesowych oferuje swoim użytkownikom więcej, choć oczywiście nie jest to poziom mobilnych stacji roboczych. Wyświetlacz jest taki, jakiego się spodziewamy w wysokiej klasy laptopie. Matowa matryca o rozdzielczości Full HD wykonana w technologii IPS nie czyni z Toshiby Tecra Z50 maszyny do obróbki grafiki, ale urządzenie multimedialne już jak najbardziej.

Czy warto wybrać model Toshiba Tecra Z50?

Laptop ten sprzedawany jest w różnych konfiguracjach, ale zawsze pozostaje urządzeniem wysokiej klasy. Drobne niedociągnięcia, takie jak trudna w obsłudze płytka dotykowa nie mogą przyćmić faktu, że jest to świetnie wykonany, smukły, wydajny i komfortowy ultrabook.