Tak wiele w tak niewielkim opakowaniu – Lenovo ThinkPad X1 Carbon 3

 

Zaawansowany technicznie ThinkPad nie jest więc tani, ale też bardzo dziwne byłoby gdy stało się odwrotnie

fot. lenovo.com

Każda kolejna generacja laptopów jest lżejsza i lepiej wyposażona od poprzedniej. W każdej też są urządzenia, które odrobinę wyprzedzają współczesną im technologię i oferują nieco lepsze podzespoły w nieco mniejszej obudowie niż moglibyśmy od nich wymagać. Własnie do nich należy 3 generacja Lenovo ThinkPad X1 Carbon.

Mniej znaczy więcej… za więcej

Cena notebooków często jest odwrotnie proporcjonalna do wielkości. Tak jest również w tym wypadku. Zaawansowany technicznie ThinkPad nie jest więc tani, ale też bardzo dziwne byłoby gdy stało się odwrotnie. Jego doskonale wykonana obudowa z włókien węglowych ma przy 14-calowym wyświetlaczu jedynie 18 milimetrów grubości. Waży przy tym 1,3 kg, co stawia go na podium wśród najlżejszych laptopów 14-calowych. Wewnątrz są natomiast nieproporcjonalnie mocne podzespoły, takie jak Intel Core i7 piątej generacji, 8 GB RAM i dysk SSD o pojemności 0,5 TB. Największe wrażenie robi wyświetlacz o rozdzielczości 2560 x 1440 (WQHD), wykonany z użycie technologii IPS.

Wyposażenie ultrabooka jest zdecydowanie ponadprzeciętne. Taka jest również bateria. Wewnątrz laptopa udało się umieścić dużą, 51 Wh baterię, która zapewnia naprawdę rewelacyjny czas działania, sięgający 8 godzin normalnej pracy lub kilkunastu, gdy zdecydować się na pewne oszczędności energetyczne (wyłączenie Wi-Fi, obniżenie jasności ekranu do poziomu średniego).

Przyszłość notebooków

Prawdopodobnie kolejne generacje notebooków będą zbliżone do tego co dziś prezentuje jedynie kilka modeli, takich jak właśnie Lenovo ThinkPad X1 Carbon 3. Oczywiście równie zadziwiające modele mogą zaprezentować Dell, Apple czy Toshiba. Każdy z wielkich producentów ma 1 lub 2 takie modele dla najbardziej wymagających, żądających przyszłościowych rozwiązań, klientów. Dla nich też w bardzo krótkim czasie pojawiły się aż 3 generacje laptopa Lenovo ThinkPad X1 Carbon. Różne konfiguracje tego modelu dostępne na: http://www.kuzniewski.pl/k1916,laptopy-lenovo-ibm-thinkpad-thinkpad-x-thinkpad-x1-carbon.html.