T440s i X240 – dwie jesienne nowości od Lenovo ThinkPad

Wśród jesiennych nowości od Lenovo jest ultracienki laptop biznesowy z ekranem  Full HD 14,1″ – ThinkPad T440s. Jest to następca T430s oraz jeden z wielu modeli ze znanej i cenionej serii T od chińskiego producenta sprzętu IT.

W porównaniu z poprzednią wersją ThinkPad T440s jest szczuplejszy i zgrabniejszy – kosmetyka wzornictwa była konieczna, żeby zasłużyć na miano ultrabooka i dostać łatkę od Intela. Cienkie, lekkie, super mobilne i produktywne laptopy są w tej chwili w głównym nurcie i nawet tak konserwatywna marka jak Lenovo ThinkPad zdecydowała się do tego dostosować.

lenovo thinkpad t440s

Nowy ThinkPad T440s zasługuje na uwagę przede wszystkim ze względu na wyjątkową matrycę Full HD, bogactwo złączy, które predestynuje go do pracy w różnych warunkach (również w terenie, o czym w tej recenzji). Ciekawym rozwiązaniem jest również technologia PowerBridge, która wspiera działanie baterii.

Więcej o laptopie ThinkPad T440s w tej specyfikacji – zakupów można dokonać w tym sklepie internetowym: http://www.kuzniewski.pl/k1367,lenovo-ibm-thinkpad-thinkpad-t-thinkpad-t440s.html 

Laptopy Lenovo ThinkPad X240 to następcy popularnej serii małych, mobilnych notebooków X230. Ich cechą charakterystyczną są ekrany 12,5 cali oraz solidna konstrukcja, która jest zresztą znakiem rozpoznawczym całej rodziny Lenovo ThinkPad.

lenovo x240

 

W najnowszych modelach Lenovo X240 zastosowano niskonapięciowe procesory Intel Haswell. Wszystkie modele wyposażone zostały w matrycę IPS, a niektóre z nich mogą być na dodatek obsługiwane przez dotyk.  Efekt końcowy to naprawdę wydajna, solidna maszyna do pracy do profesjonalistów, którzy dużo się przemieszczają i potrzebują sprawdzonych rozwiązań do pracy.

W Lenovo ThinkPad X240 nie znajdziemy ani bloku numerycznego, ani napędu optycznego. Warto brać to pod uwagę kupując ten model do pracy.

Tutaj i tutaj szczegółowa recenzja Lenovo X240,  tego laptopa można kupić na tej stronie w różnych konfiguracjach http://www.kuzniewski.pl/k1366,lenovo-ibm-thinkpad-thinkpad-x-thinkpad-x240-x240.html