Sprowadzony z przyszłości – Fujitsu LifeBook S935

Fujitsu zaprezentowało niedawno kolejnego LifeBooka, w którym największy nacisk położono na czas działania na baterii. S935 korzysta z 6 komorowego akumulatora o objętości 77 Wh. Bateria jest więc znacznie mocniejsza, niż można by oczekiwać po laptopie ważącym w podstawowej wersji jedynie 1,25 kg i niewiele więcej w takiej z ekranem dotykowym. Wydłuża to czas działania znacznie powyżej potrzeb większości użytkowników.

Niezwykły laptop

Gdyby wziąć pod uwagę większość parametrów, Fujitsu LifeBook S935 mógłby zostać uznany za ultrabooka

fot. fujitsu.com

Gdyby wziąć pod uwagę większość parametrów, Fujitsu LifeBook S935 mógłby zostać uznany za ultrabooka. W jednej kwestii jednak producent zdecydowanie odszedł od wymagań stawianych przez Intela. Laptop ma ponad 26 mm wysokości po złożeniu, tymczasem maksimum dla ultrabooków z ekranem dotykowym to 23 mm. Tu ekran dotykowy jest opcją, a jednak LifeBook nie jest szczególnie smukły. Czemu? Miejsce potrzebne było zwłaszcza na mocne procesory, spośród których na uwagę zasługują zwłaszcza Intel Core i7 5600U. Nie ma więc mowy o oszczędzaniu na wydajności. Także wszystkie dostępne dyski to SSD i SSHD.

Moc tego laptopa jest widoczna i przy tak niskiej wadze można mu wybaczyć, że ma kilka milimetrów więcej.

Matryce

Choć jest to laptop biznesowy, przeznaczony do pracy, Fujitsu nie zapomniało o jakości obrazu. Do wyboru jest kilka wyświetlaczy, zarówno dotykowych, jak i bezdotykowych. Mogą one mieć standardową w tej klasie urządzeń rozdzielczość 1920 x 1080 lub jeszcze wyższą (2560 x 1440).

Pytanie czy przy 13 calach tak duże zagęszczenie pikseli jest potrzebne, pozostaje otwarte. Gdyby ktoś jednak odpowiedział na nie pozytywnie, to Fujitsu jest na to gotowe.

Laptop z przyszłości

Z zachwytami nad laptopem LifeBook S935 warto zaczekać aż rzetelne testy przeprowadzi przynajmniej kilka laboratoriów, z pewnością jednak laptop jest niebanalny i może wyznaczać trendy na najbliższe lata.