Nowe rozwiązania dla biznesu od firmy ASUS

Portfolio urządzeń z serii ASUS PRO powiększa się o kompaktowe komputery: All-in-One ET1620, EeeBox EB1036 oraz EB1037 oraz niewielkich rozmiarów desktopy BT1AD i BT1AE. Wszystkie modele wyposażono w najnowsze procesory Intel® zapewniające optymalne osiągi i wydajność zasilania. Opracowane z myślą o małych i średnich przedsiębiorstwach, sektorze publicznym i dużych firmach, nowe urządzenia ASUS PRO PC zapewniają lepszą produktywność, oszczędność miejsca i zaawansowane funkcje – w tym pakiet ASUS Business Manager.

ASUSPRO – zaawansowane zarządzanie i bezpieczeństwo

Wszystkie nowe modele z serii ASUS PRO wyposażono w komponenty i oprogramowanie zapewniające bezpieczeństwo danych i ułatwiające zarządzanie.

Z ASUS Business Manager użytkownicy otrzymują zestaw narzędzi, dzięki którym w prosty sposób zaktualizują system, wprowadzą zabezpieczenia fizyczne i hasła, utworzą i odzyskają kopie zapasowe oraz będą zarządzać zasilaniem. Z kolei intuicyjny UEFI BIOS ułatwia konfigurację i monitoring funkcji systemowych m.in. ustawianie zabezpieczeń twardych dysków hasłem, blokowanie portów I/O, czy tagowanie zasobów.

Biznesowe komputery stacjonarne firmy ASUS oraz komputery All-in-One posiadają wejście dla blokady Kensington, która zabezpiecza sprzęt przed fizyczną kradzieżą. Bezpieczeństwo zwiększa również Trusted Platform Module (TPM), dzięki któremu informacje takie jak klucze, hasła i certyfikaty cyfrowe są chronione przed zewnętrznymi atakami.

ET1620 — elastyczny i bezpieczny komputer All-in-One dla biznesu

Opracowany z myślą o zastosowaniach w punktach sprzedażowych (POS) lub instytucjach edukacyjnych ET1620 to komputer All-in-One z 15,6-calowym, 10-punktowym, pojemnościowym ekranem dotykowym. Wyposażony został w czterordzeniowy procesor Intel Celeron® nowej generacji, który jest znacznie szybszy, niż poprzednie modele i zapewnia płynne działanie aplikacji. Dzięki różnym portom I/O – w tym dwóm portom szeregowym, dwóm portom USB 3.0 oraz dwóm portom USB 2.0 – urządzenie będzie doskonałym partnerem w różnych modelach biznesowych. Pozwala na podłączenie urządzeń peryferyjnych, takich jak czytniki kodów kreskowych, terminale kart kredytowych, drukarki czy skanery. Dwa wyjścia video (HDMI i VGA) ET1620 umożliwiają podłączenie zewnętrznych monitorów i telewizorów. Użytkownicy mogą również zainstalować opcjonalny moduł NFC (Near Field Communication), który pozwala tworzyć własne aplikacje opartych na ET1620.

Smukły i stylowy design z ramką o szerokości zaledwie 1,3 cm sprawia, że AiO doskonale sprawdzi się w miejscach publicznych. Natomiast niewielka waga urządzania, wynosząca 2kg, decyduje o łatwym przenoszeniu i transporcie. ET1620 jest kompatybilny z uchwytami VESA i może zostać zamontowany na ścianie.
EeeBox EB1036 i EB1037 — inteligentne urządzenia oszczędzające miejsce

EB1036 i EB1037 to najnowsze produkty z serii niezwykle kompaktowych komputerów EeeBox ASUS PRO – rodziny produktów idealnie sprawdzających się w zastosowaniach „digital signage”. Ich niewielkie rozmiary, waga wynosząca 0,7kg i niski pobór mocy idą w parze z wydajnością. Mogą bez problemu poradzić sobie z najbardziej wymagającymi aplikacjami, ponieważ wyposażono je w procesory Intel Celeron, znane ze zwiększonych osiągów i wysokiej wydajności energetycznej. Dzięki wyjściom HDMI i VGA, komputery EB1036 i EB1037 mogą jednocześnie obsługiwać kilka wyświetlaczy, co przekłada się na zwiększoną produktywność i elastyczność. EB1036 dodatkowo posiada wbudowany port szeregowy (COM), do którego można podłączyć urządzenia peryferyjne, takie jak czytniki kodów kreskowych, drukarki, czy LEDowe wyświetlacze tekstu.

Oba modele zużywają o 70 proc. mniej energii elektrycznej w porównaniu ze standardowymi komputerami stacjonarnymi. Oznacza to niższe koszty eksploatacyjne. Komputery spełniają również najwyższe normy dotyczące ochrony środowiska, w tym EPA ENERGY STAR i EPEAT® Gold.
BT1AD i BT1AE — stworzone dla biznesu

BT1AD i BT1AE, nowe komputery z rodziny ASUS PRO są doskonałym rozwiązaniem dla firm, które potrzebują prostego zarządzania i bezpieczeństwa w kompaktowych rozmiarach. Oparty na potężnym procesorze Intel Core™ 4-tej generacji model BT1AE wykorzystuje technologię Intel vPro™ oraz wbudowany chip TPM, który na poziomie sprzętowym chroni komputer przed złośliwym oprogramowaniem, zapewnia bezpieczeństwo danych i umożliwia zdalne zarządzanie. Podobnie jak inne komputery ASUS PRO, pozwala na skorzystanie z ASUS Inventory i Out-of-Band Management, co znacznie obniża koszty identyfikacji i zarządzania sprzętem oraz oprogramowaniem w firmie.

Dzięki wyjściom DVI, HDMI, DisplayPort i VGA desktop BT1AE pozwala na jednoczesne podłączenie i korzystanie z trzech zewnętrznych monitorów, bez potrzeby instalowania dodatkowego sprzętu. Sprawdzi się w miejscach, gdzie niezbędne jest wykorzystanie kilku monitorów oraz pozwoli zwiększyć produktywność w pracy. Jego modułowa budowa nie wymaga korzystania z narzędzi, dzięki czemu zapewnia łatwą konserwację, a różnorodne porty I/O – w tym USB 2.0, USB 3.0 oraz opcjonalne porty seryjne i równoległe – umożliwiają wprowadzanie rozszerzeń wraz ze wzrostem potrzeb.

Modelem BT1AD to wersja w bardziej przystępnej cenie, która zachowuje wysokie osiągi, funkcjonalność i niewielkie rozmiary.

Komputery stacjonarne ASUS – satysfakcja i niezawodność

Komputery stacjonarne ASUS odzwierciedlają tradycję najwyższej jakości, innowacji i trwałości. W badaniach przeprowadzonych przez PCWorld USA w 2012 roku wśród czytelników, dotyczących satysfakcji, niezawodności i serwisu, użytkownicy wskazali komputery stacjonarne firmy ASUS jako najlepszy wybór w tym segmencie, uzasadniając swe wysokie zadowolenie stosunkiem ceny do jakości, kompatybilnością z innym urządzeniami, łatwą obsługą i niezawodnością. Badanie pokazało również, że komputery stacjonarne firmy ASUS, są jednymi z najczęściej rekomendowanych.

źródło www.pcworld.com/article/2020964 oraz http://www.asus.com/pl/News/NBILCH7S8lk6KhVM