Notebook dla menadżera

W każdej firmie są pracownicy bardziej mobilni od innych. Do nich właśnie zalicza się menadżer. Konieczność częstych wyjazdów i kontaktów z klientami wymusza na nim posiadanie reprezentacyjnego sprzętu.

Notebook dla menadżera musi być elegancki, solidnie wykonany, by częste przewożenie czy też przenoszenie nie pozostawiało na nim śladów. Jednak na tym nie kończą się warunki, jakie musi spełniać dobry laptop dla menadżera. Musi być on również mobilny, co oznacza stosunkowo niewielką matrycę, wagę, która z akcesoriami nie będzie przekraczać 1,5 kilograma oraz długą pracę na baterii. Ludzie ci zazwyczaj nie pracują na skomplikowanych i wymagających bardzo dobrych parametrów technicznych programach. Narzędziem pracy menadżera są programy typu Excel i Power Point oraz Outlook.

Menadżer nie może liczyć na to, że u klienta lub kontrahenta będzie mógł się podłączyć do sieci komputerowej. Konieczny jest więc modem 3G, by można było w każdej chwili sprawdzić pocztę i być w kontakcie z firmą. Ważna jest również bateria pozwalająca na długą pracę bez konieczności ładowania, kiedy menadżer jest poza firmą.

Laptopy dla menadżerów w kwestii parametrów technicznych muszą być dostosowane do profilu firmy. Jednak najlepsze laptopy dla firm zawsze spełnią wymagania menadżera.