MSI WE73

Kupno laptopa biznesowego związane jest ze sporym ryzykiem, a przede wszystkim kosztami. Bogato rozwinięty rynek tych urządzeń sprawił, że coraz więcej sprzętu lepiej wygląda niż działa. Jednakże zwracając uwagę na kilka ważnych czynników z pewnością dostaniemy laptopa, który będzie bezproblemowo działać przez kilka najbliższych lat. Na co więc spojrzeć w pierwszej kolejności?

Wydajność

Jednym z bardziej godnych uwagi laptopów jest bez cienia wątpliwości MSI WE73Jednym z najważniejszych aspektów przy zakupie laptopa jest wydajność sprzętu. Za ten zaś element odpowiedzialne są komponenty, które znajdują się w środku urządzenia. Podstawowym, a zarazem kluczowym jest procesor, którego to głównym zadaniem jest wykonywanie wszelkiego rodzaju operacji zlecanych przez użytkownika. Dobra jednostka powinna charakteryzować się co najmniej czterema fizycznymi rdzeniami oraz w miarę wysokim taktowaniem zegara – minimum 3 GHz. Takie zestawienie z pewnością sprawdzi się podczas bardziej wymagających prac.

Kolejnym z podzespołów jest pamięć operacyjna RAM przy której jednym z podstawowych rzeczy jest jej ilość. Zbyt mało RAMu dla komputera może oznaczać drastyczne spadki wydajności. Pamiętać należy, że w owej pamięci przechowywane są wszelkie aktualnie używane programy włącznie z systemem operacyjnym. Absolutne minimum na dzień dzisiejszy to 8 GB. Ważny jest również rodzaj zastosowanych kości. Najnowsze i najwydajniejsze DDR4 są idealnym wyborem jednakże dość drogim. Nieco gorzej, ale w dalszym ciągu poprawnie radzą sobie DDR3, które są budżetowym wyjściem.

Jaki model laptopa wybrać?

Jednym z bardziej godnych uwagi laptopów jest bez cienia wątpliwości MSI WE73. Urządzenie to odznacza się przede wszystkim bardzo wydajnym procesorem Intel Core i7. Model ten z pewnością poradzi sobie z trudniejszymi zadaniami, które wymagają więcej mocy obliczeniowej. Najmocniejsza z konfiguracji posiada 4 fizyczne rdzenie, jednak wiąże się to również ze sporym wydatkiem. Ponadto jak na tą klasę przystało laptop posiada 8 GB szybkiej pamięci DDR4, która może zostać dodatkowo rozwinięta.

MSI WE73 obsługuje ponadto rozdzielczość FULL HD dzięki czemu obraz jest wyraźny, ostry, a odwzorowanie kolorów stoi na wysokim poziomie. Jak na tą klasę urządzeń przystało laptop odznacza się niebagatelnym designem, który z pewnością spodoba się każdemu użytkownikowi.

 
 Obraz Karolina Grabowska z Pixabay