MSI GP 70 Leopard – laptop do LOLa i DOTY

Laptop ma kilka zalet, w tym na prawdę dobry wyświetlacz i możliwość sterowania wszystkim za pomocą skrótów klawiszowych

fot. ,si.com

Wśród gamingowych laptopów MSI model GP 70 należy raczej do drugiej linii, słabszej niż GE. Trudno w takim razie wymagać od niego cudów, ale czegoś wymagać musimy, w końcu Leopard w nazwie zobowiązuje.

Wielkie, ciężkie pudło

To na prawdę kawał laptopa. 17-calowy ekran, prawie 4 cm po złożeniu i blisko 3 kilogramy wagi. W sam raz, żeby stabilnie postawić go na biurku i już go nie ruszać. Można go oczywiście zapakować do plecaka i zabrać ze sobą, ale do szczególnie mobilnych to on nie należy. 6-komorowa  bateria o pojemności 49 Wh (czyli nieszczególnie jak na 17 cali z Full HD) i ciężki zasilacz nie zachęcają do tego. No chyba, że ktoś lubi aktywność fizyczną.

Do filmów idealny

Rozmiar ma jednak również swoją zaletę. Wyświetlacz o przekątnej 17,3 cala oferuje rozdzielczość 1920 x 1080 (FHD) i jest podświetlony lepiej niż w wielu modelach biznesowych. Naprawdę bardzo przyjemnie ogląda się na nim filmy. Chcemy jednak czegoś więcej.

Czym dysponuje Leopard?

Najbardziej interesuje nas karta graficzna – nVidia GeForce 840m to z pewnością całkiem niezłe rozwiązanie w tej kategorii cenowej laptopów, gwarantujące imponującą wydajność graficzną. Do tego przyzwoity Haswell i od 4 do 16 GB RAM. Standardowo oferowany jest dość wolny dysk Digital Scorpio Blue (5400 obrotów/min). Na szczęście można go wymienić na lepszy.

Zacznijmy grę

W co faktycznie możemy pograć na MSI GP Leopard? Załóżmy, że wybierzemy pośrednią konfigurację z Intel Core i5 – 4200M, 8 GB RAM i klasycznym dyskiem twardym. Druga DOTA powinna działać w takim wypadku na maksymalnych ustawieniach, prostszy graficznie League of Legends będzie więc śmigał. W bardziej wymagającym Elder Scrolls Online będziemy musieli odpuścić najwyższy poziom ustawień grafiki. Podobnie będzie w przypadku wydawanych w 2013 tytułów takich jak Metro: Last Nigt, czy Bio Shock Infinite. Najnowsze gierki trzeba będzie sprowadzić do ustawień średnich i oczekiwać okazjonalnego przycięcia, jeśli spróbujemy utrzymać grafikę Full HD. Wiedźmin po prawdzie pójdzie, ale tylko na niskich ustawieniach.

Ocena

Laptop ma kilka zalet, w tym na prawdę dobry wyświetlacz i możliwość sterowania wszystkim za pomocą skrótów klawiszowych. Dla graczy korzystających z myszy, bardzo wygodne jest wyłączenie niewygodnej płytki dotykowej za pomocą skrótu. Pod względem wydajności Leopard daje nam dokładnie to za co płacimy. Radzi sobie z kilkoma nowymi strzelankami i RPG-ami, ale nie pozwala grać na najwyższych ustawieniach. Jest świetny jeśli grasz głównie w LOLa i DOTĘ, trochę gorszy, gdy kupujesz go po to, by odnaleźć Dziki Gon. Możesz oczywiście już na wejście poprawić go, wybierając dysk mSATA SSD i dodając więcej RAM-u. Jeśli jednak dysponujesz większą gotówką, pomyśl nad MSI GP 70 Leopard Pro lub MSI GE 70.