Mobilne stacje robocze Dell Precision 2014

Mobilne stacje robocze to specyficzna kategoria notebooków o wyjątkowych parametrach technicznych dla wyjątkowych klientów, głównie specjalistów z kreatywnych branż typu projektowanie, obróbka i tworzenie filmów, grafiki i zdjęć czy prace konstruktorskie. To w żadnym wypadku nie jest sprzęt konsumencki i większość typowych użytkowników nie rozumie potrzeby wydawania kwot rzędu 10 tysięcy złotych na laptopa do pracy. Tylko że dla pewnej grupy specjalistów to wcale nie jest abstrakcyjny budżet.

Dell od zawsze był liderem w rozwiązaniach dla profesjonalistów, a rodzina sprzętu Dell Precision to właśnie klasyczne mobilne stacje robocze o wyjątkowej wydajności, trwałości i jakości wykonania. Ich ceny mogą budzić respekt przeciętnego konsumenta, ale są w pełni uzasadnione ponadprzeciętnymi osiągami.

Mobilne stacje robocze Dell

Mobilne stacje robocze Dell

Co proponuje Dell, jeśli chodzi o mobilne stacje robocze w 2014?

1. Dell Precision M6800

To największy model z tej rodziny, jeśli chodzi o wymiary. Jego waga dochodzi w niektórych modelach do 4 kilogramów, a przekątna ekranu to 17,1 cala. Dzięki takim wymiarom udało się uniknąć jakichkolwiek kompromisów związanych z wydajnością. Trudno znaleźć na rynku model laptopa bardziej nastawiony na tworzenie środowiska do stabilnej, płynnej pracy dla wszelkiego typu projektantów.

Tutaj pełna recenzja sprzętu, w kuzniewski.pl można kupić Dell Precision M6800 w wielu konfiguracjach.

2. Dell Precision M4800

Ten model zachęca do siebie niższą wagą (niecałe 3 kilogramy) oraz mniejszymi wymiarami ekranu (15,6 cala), co na pewno wpływa na faktyczną mobilność sprzętu. Niewiele można również zarzucić wewnętrznym parametrom M4800. Dostępne są konfiguracje z czterordzeniowym procesorem, rozdzielczością Full HD i modemem 3G. Wydajności nie powinno zabraknąć nawet przy najbardziej zaawansowanych projektach.

Tutaj pełna recenzja sprzętu, w kuzniewski.pl można kupić Dell Precision M4800 w wielu konfiguracjach.

3. Dell Precision M3800

Ta nietypowa mobilna stacja robocza wyróżnia się z pewnością bardzo niską wagą, jak na tą klasę sprzętu – potrafi ważyć niecałe 2 kilogramy. Dodatkowo w standardzie zastosowana jest dotykowa matryca, co sprawia, że można korzystać z tego sprzętu na wiele różnych sposobów. Warto przy okazji zauważyć, że niewielkie rozmiary udało się osiągnąć między innymi dzięki wyeliminowaniu niektórych komponentów, np. napędu optycznego.

Tutaj pełna recenzja sprzętu, w kuzniewski.pl można kupić Dell Precision M3800 w wielu konfiguracjach.