Małe jest nie tylko piękne, czyli dlaczego warto kupić Toshiba Portege Z30-A-189?

Toshiba Portege Z30-A-189 posiada układ graficzny Intel HD Graphics 4400

Ten laptop z serii biznesowej Toshiby zaskakuje wymiarami. Przy przekątnej ekranu 13,3 cala, waży bowiem… 1,2 kg.  Smukła obudowa oraz prosta powierzchnia otwartego laptopa są naprawdę eleganckie. Urządzenie jest bardzo mobilne. Ale, czy owa mobilność i wyjątkowy design, idą w parze z dobrymi podzespołami, których potrzebuje każdy profesjonalny użytkownik?

Podzespoły i parametry

Podstawą każdego komputera biznesowego jest dobry procesor. Toshiba Portege Z30-A-189 ma procesor Core i5-4210U (ocena wydajności w serwisie CPUbenchmark.net). W laptopie znalazła się pamięć operacyjna 4 GB. Jest to jednak podstawowa wersja. Bardziej wymagający użytkownicy mogą bowiem wybrać droższą wersję z RAM nawet do 16 GB. Pamięć jest taktowana z częstotliwością 800 MHz.

Toshiba Portege Z30-A-189 posiada układ graficzny Intel HD Graphics 4400 (ocena wydajności układu w serwisie Futuremark.pl). W laptopie znajdziemy 3 porty USB 3.0, wejście HDMI, RJ-45, D-sub, czytnik kart pamięci oraz smart card.

Elegancka obudowa

Ten laptop Toshiba ma wymiary 316 na 227 na 17,9 mm. To, w połączeniu z niską wagą, sprawia, że jest wyjątkowo smukły. Pokrywa urządzenia jest szara i cieniutka. Drobnym mankamentem jest to, że obudowa nieco się wygina (co jednak jest do wybaczenia przy takiej grubości). Jednostkę centralną producent wykonał z magnezu, co przesądza o tym, że urządzenie jest nie tylko wyjątkowo lekkie, ale i bardzo wytrzymałe na zniszczenia mechaniczne.

Atutem Toshiba Portege Z30-A-189 jest również wygląd części wewnętrznej – producent zrezygnował tutaj z tłoczeń i innych zbędnych „dekoracji”. Dzięki temu laptop, po rozłożeniu, sprawia wrażenie niemalże jednolitej, eleganckiej powierzchni. Laptop jest dostępny w sklepie kuzniewski.pl.

Czas działania baterii

Kolejnym plusem laptopa jest czas działania baterii. Urządzenie ma wbudowany akumulator o pojemności 51 Wh. Jednocześnie, warto zwrócić uwagę na to, że Toshiba Portege Z30-A-189 ma niewielkie zapotrzebowanie na energię. Laptop jest więc w stanie pracować bez ładowania baterii nawet do 10 godzin (w trybie samolotowym około 2 godziny dłużej). To sprawia, że ten lekki i elegancki komputer przenośny jest znakomitą inwestycją dla każdego mobilnego specjalisty.

Wszystkie laptopy z rodziny Toshiba Portege Z30 dostępne tutaj.