Lenovo Y700-17 – czołówka sprzętu gamingowego

Lenovo dzięki zdobytemu doświadczeniu przy sprzęcie o różnym przeznaczeniu, wyrobiła sobie uznanie także wśród graczy. Dedykowana im seria Y poradzi sobie z najtrudniejszymi nawet zadaniami i to jest zdecydowanym faworytem na rynku. Jeśli mówimy dodatkowo o modelu 700-17, to możemy mieć pewność, że otrzymamy sprzęt o najlepszej specyfikacji jaką oferuje producent. Cena znajdzie się gdzieś pośrodku widełek cenowych innych producentów, dlatego komputer wart jest uwagi osób, które planują zakup nowego komputera.

 Obudowa

Lenovo Y700-17 to ciekawa stylistyka. Producent dba o to, aby każdy model charakteryzował się niebanalnym wyglądem, tak poszukiwanym przez graczy. Wygląd laptopa jest drapieżny i efektowny, dzięki czemu zyskał sobie wielu zwolenników. Na uwagę zasługuje znana z produktów tej marki klawiatura AccuType. Jest to bardzo funkcjonalna i poręczna forma obsługi komputera. Duże, profilowane klawisze oraz strzałki kierunkowe pomogą w trudnych i wymagających precyzji rozgrywkach. Producent wraz z firmą JBL opracował także dobry system nagłośnieniowy, który dostarczy dźwięk czysty i przestrzenny w każdego rodzaju multimediach jak gry, filmy czy muzyka.

Lenovo Y700 dedicated for gamers

fot. Lenovo.com

Procesor i karta graficzna

Skoro najwyższa półka sprzętowa, to nie mogło zabraknąć najlepszych na rynku podzespołów. Mowa tutaj o Intel Core i7, który zestawiony został z najmocniejszą dostępną obecnie kartą graficzną GeForce GTX 960M. Ten duet bez trudu sprosta najnowszej produkcji na wysokim poziomie detali. Wszystko wspierane jest różnymi nowoczesnymi i efektywnymi technologiami, które wspomagają pracę komputera i umożliwiają pracę nad wieloma zadaniami równocześnie bez utraty płynności.

Obraz i płynność

Testowaliśmy sprzęt na kilku grach, jak Battlefield czy Tomb Raider. Ze wszystkimi zadaniami postawionymi przed Lenovo Y700-17, sprzęt poradził sobie znakomicie osiągając wyniki około 120 FPS przy rozdzielczości 1280×720 oraz około 100 FPS w rozdzielczości HD.