Lenovo Y700-15 – godny następca Y50-70

 

Lenovo Y700-15 to następcą bestsellerowego modelu Y50-70, który podbił serca wielu miłośników gier na całym świecie

fot. lenovo.com

Lenovo Y700-15 to następcą bestsellerowego modelu Y50-70, który podbił serca wielu miłośników gier na całym świecie. Wydajność zapewniają mu mocne procesory, producent daje możliwość wyboru pomiędzy Intel Core i5 oraz i7. Układy graficzne nVidia serii 900M spełniają najwyższe wymagania gamingowe, tak więc uruchomienie ulubionego tytułu nie powinno stanowić żadnego problemu, podobnie zresztą jak obsługa zaawansowanych programów graficznych. 

Notebook Y700-15 posiada solidną obudowę wzmacnianą szczotkowanym aluminium, niestety nie jest matowa, tak jak w Y50-70, dlatego trzeba liczyć się z tym, że będzie miał mniejszą odpornością na zabrudzenia. Y700-15 został zaopatrzony w matrycę IPS o rozdzielczości Full HD z powłoką anti-glare, laptop wyświetla wyraźny obraz o szerokich kątach widzenia. Chociaż odwzorowanie palety barw sRGB nie jest najlepszej jakości, ogólnie rzecz biorąc nie ma na co narzekać.

Producent zaopatrzył sprzęt w komplet praktycznych złączy, między innymi 3 porty USB, HDMI, RJ-45, czytnik kart pamięci, złącze combo blokadę Kensingtona, a także złącze zasilające. Jeżeli chodzi o podzespoły, notebook można wyposażyć w dodatkowy dysk SSD na złączu M.2. W sumie możliwości jest sporo, Lenovo zapewniło dużo miejsca na rozbudowę urządzenia. Problemem może okazać się demontaż klapy serwisowej, niestety podczas tej czynności trzeba się sporo namęczyć.

Lenovo Y700-15 to bardzo elegancki laptop, który wyróżnia podświetlana na czerwono klawiatura oraz dobra wydajność – mimo to ma przystępną cenę. Decydując się na zakup tego modelu najlepiej wybierać spośród notebooków z pamięcią RAM większą niż 8 GB, tylko wtedy można liczyć na płynne działanie wszystkich najnowszych gier. To dobre rozwiązanie dla tych osób, które szukają notebooka do rozrywki i pracy jednocześnie.