Lenovo ThinkPad Yoga 15 – zaskakujący laptop konwertowalny

Laptopy hybrydowe już na stałe wkroczyły do linii dedykowanych użytkownikom biznesowym

fot. lenovo.com

Laptopy hybrydowe już na stałe wkroczyły do linii dedykowanych użytkownikom biznesowym. Zwykle jednak urządzenia, które łączą funkcję laptopa z tabletem, mają niewielkie matryce i nieco słabsze podzespoły niż klasyczne laptopy biznesowe. Lenovo ThinkPad Yoga 15 łamie tę zasadę – notebook ten został wyposażony w dotykowy ekran o przekątnej 15,6 cala oraz niskonapięciowe procesory z rodziny Intel Core (w tym jednostkę Intel Core i7 5500U).

Pierwsze wrażenie

ThinkPad Yoga 15 zaskakuje na tle konkurencji. Jest to bowiem pełnowymiarowy ultrabook biznesowy, który można przekonwertować na stylowy tablet. Urządzenie posiada matrycę o przekątnej 15,6 cala. Szerokość obudowy wynosi 383 mm, głębokość 256 mm, wysokość 21 mm. Całość jest więc zgrabna i dobrze się prezentuje. Laptop waży około 2,3 kg.

Producent zadbał o trwałość obudowy. Jest ona wykonana ze stopów magnezu oraz aluminium. Dotykowy ekran przymocowany jest odpowiednio zaprojektowanymi zawiasami, które pozwalają odchylić go o 360 stopni i zamienić urządzenie w duży tablet (idealnie nadaje się np. do prac graficznych). Co ważne, konstruktorzy zadbali o to, aby klawisze na klawiaturze automatycznie zablokowały się w takim położeniu (dzięki funkcji Lift and Lock). Dużym plusem jest także zabezpieczenie ekranu specjalną szybą, dzięki czemu nie jest on narażony na zarysowania podczas pracy w terenie.

Użytkownicy znajdą tutaj aż 3 porty USB 3.0, HDMI oraz praktyczne złącze stacji dokującej.

Jakość obrazu

Laptopy ThinkPad Yoga 15 zostały wyposażone w ekran typu IPS o rozdzielczości Full HD. Obraz jest ostry i doskonale odwzorowuje pełen zestaw kolorów. Największym plusem jest duży stopień podświetlenia, który zapewnia wygodną pracę nawet przy projektowaniu czy obróbce grafiki.

Dotykowa matryca dopasowana została do Windows 8.1. Ekran jest bardzo czuły na dotyk, dzięki czemu możemy wygodnie pracować bez wykorzystania myszy.

Co z osiągami?

ThinkPad Yoga 15 śmiało można zaliczyć do najbardziej wydajnych laptopów konwertowalnych dostępnych na rynku. Za osiągi odpowiadają tutaj niskonapięciowe procesory Intel Core. Dostępne są nieco tańsze konfiguracje z jednostkami Intel Core i3 i Intel Core i5 oraz droższe wersje z bardzo mocnymi procesorami Intel Core i7. Użytkownicy mogą wybrać laptop z grafiką zintegrowaną (Intel HD 5500) lub dedykowaną kartą graficzną NVIDIA GeForce GT 840M. Pamięć RAM można rozbudować do 16 GB. Dowiedz się więcej o ThinkPad Yoga 15, czytając jego obszerną recenzję pod adresem: http://lab-kuzniewski.pl/lenovo-thinkpad-yoga-15-transformacja-w-rozmiarze-xl/.