Lenovo ThinkPad X240 – wydajność w niewielkim opakowaniu

Lenovo ThinkPad X240 to mobilny notebook biznesowy zaskakujący dobrymi podzespołami i wydajnością, której niewiele osób spodziewa się po urządzeniu z zaledwie 12,5-calową matrycą

fot. lenovo.com

Lenovo ThinkPad X240 to mobilny notebook biznesowy zaskakujący dobrymi podzespołami i wydajnością, której niewiele osób spodziewa się po urządzeniu z zaledwie 12,5-calową matrycą. Mocną stroną tego modelu jest także wyświetlacz dostępny nawet w rozdzielczości Full HD.

Pierwsze wrażenie

ThinkPad X240 to niewielka, lekka konstrukcja idealna do pracy w terenie. Przekątna ekranu 12,5 cala i waga do 1,42 kg sprawiają, że urządzenie jest lekkie oraz bardzo poręczne. Wysokość obudowy nie przekracza 20 mm, szerokość ma 305 mm, głębokość 208 mm. Całość wprawdzie nie przypomina stylowego ultrabooka z klasyczną matrycą, ale prezentuje się dość dobrze. Zwłaszcza, że elementy są dobrze spasowane, dzięki czemu ani pokrywa ekranu, ani jednostka zasadnicza nie wykrzywiają się przy punktowym nacisku.

Jakie wyposażenie?

Do dyspozycji użytkowników pozostają 2 porty USB w szybkim standardzie 3.0, praktyczne złącze DisplayPort i VGA. Biznesowy charakter notebooka podkreśla gniazdo stacji dokującej. Dużym plusem jest obecność modemu WWAN w wersji LTE lub 3G.

Miłe zaskoczenie stanowi klawiatura o wyraźnie rozdzielonych klawiszach.

Podzespoły i jakość obrazu

Lenovo ThinkPad X240 jest naprawdę wydajny. Zapewniają to 2-rdzeniowe procesory Intel Core i5. Dostępna jest także konfiguracja z mocnymi jednostkami Intel Core i7 o częstotliwości taktowania 2,1 – 3,3 GHz. Z procesorami został zintegrowany układ graficzny Intel HD 4400. Warto również przyznać punkt za matrycę. Wprawdzie standardowa konfiguracja posiada wyświetlacz HD, ale możemy również wybrać wersję z bardzo dobrą matrycą IPS, która ma rozdzielczość Full HD.

Komputer dostępny na: http://www.kuzniewski.pl/k1365,laptopy-lenovo-ibm-thinkpad-thinkpad-x-thinkpad-x240.html.