Lenovo ThinkPad X1 Tablet – wszechstronny tablet biznesowy

Lenovo ThinkPad X1 Tablet to wygodny tablet biznesowy wykorzystujący sprawdzone podzespoły i doskonałej jakości matrycę typu IPS o przekątnej 12 cali. Jego zaletą jest także niskonapięciowy procesor oszczędzający energię (urządzenie pozwala pracować nawet do 10 godzin bez konieczności ładowania baterii) oraz lekka obudowa.

Lenovo ThinkPad X1 Tablet to wygodny tablet biznesowy wykorzystujący sprawdzone podzespoły  i doskonałej jakości matrycę typu IPS o przekątnej 12 cali

fot. kuzniewski.pl

Poręczny i funkcjonalny

Lenovo ThinkPad X1 Tablet to eleganckie urządzenie gwarantujące dużą wszechstronność użytkowania (więcej tutaj). Tablet waży niecałe 0,8 kg, obudowa ma 13 mm grubości. Podstawową częścią konstrukcji jest tablet posiadający dotykowy ekran o przekątnej 12 cali. Konstruktorzy wykorzystali tutaj matrycę typu IPS w rozdzielczości 2160 x 1440 pikseli (HD+). Jej wyróżnikiem jest doskonałe podświetlenie obrazu. Ekran został zabezpieczony taflą szkła hartowanego, co znacznie podnosi wygodę jego eksploatacji. Do ekranu można dopiąć klawiaturę, uzyskując funkcjonalność notebooka.

Na cieniutkiej obudowie użytkownicy znajdą pełnowymiarowy port USB w szybkim standardzie 3.0, mini-DisplayPort i USB typu C. O przynależności Lenovo ThinkPad X1 Tablet do wysokiej klasy sprzętu biznesowego świadczą także zaawansowane zabezpieczenia danych (czytnik linii papilarnych, układ szyfrowania TPM).

Łączność zapewnia tutaj WLAN oraz szybki modem WWAN (3G lub LTE).

Co z wydajnością?

Lenovo ThinkPad X1 Tablet korzysta z procesorów z rodziny Intel Core M (o procesorach więcej pod tym linkiem). Nie są one tak wydajne, jak jednostki oznaczone przez producenta literką U, ale w zamian zapewniają bardzo dużą oszczędność energii. To, w połączeniu, z dobrym akumulatorem 2-komorowym, sprawia, że urządzenie jest w stanie pracować nieprzerwanie nawet do 10 godzin. Tablet doskonale sprawdzi się więc jako narzędzie dla osób aktywnych, często wyjeżdżających w służbowe podróże czy dla pracowników terenowych (przedstawicieli handlowych, agentów ubezpieczeniowych).

Pamięć RAM można rozbudować do 16 GB. Za wydajność graficzną odpowiada standardowy układ zintegrowany w procesorem. Dane użytkownicy mogą przechowywać na szybkim dysku SSD o pojemności do 1 TB.