Lenovo ThinkPad W550s – wydajny laptop do pracy w biurze i terenie

Lenovo ThinkPad W550s to smukły laptop o trwałej obudowie i dobrych podzespołach, które gwarantują najwyższą wydajność. Moc zapewniają niskonapięciowe procesory Intel o dwóch rdzeniach, które dokonują obliczeń na czterech wątkach. Za wydajność odpowiada wysokiej klasy karta z serii nVidia Quadro polecana przez wiodących producentów.

Pierwsze wrażenie

Lenovo ThinkPad W550s to smukły laptop o trwałej obudowie i dobrych podzespołach, które gwarantują najwyższą wydajność

fot. lenovo.com

ThinkPad W550s waży około 2,3 kg. Przy klasycznej, 15,6-calowej matrycy, wysokość obudowy wynosi 22 mm, szerokość 380 mm, głębokość 258 mm. Całość jest więc smukła i zgrabna. Plusem jest także możliwość zamontowania dodatkowego akumulatora o pojemności 23, 48 lub 72 Wh (akumulator wewnętrzny ma pojemność 44 Wh), który znacznie wydłuży czas pracy baterii.

Jeśli chodzi i porty, to Lenovo ThinkPad W550s posiada 3 złącza USB, DisplayPort, VGA oraz złącze stacji dokującej. Wysoki poziom bezpieczeństwa zapewnia czytnik linii papilarnych, czytnik SmartCard oraz moduł szyfrowania TPM.

Świetne osiągi

Za moc obliczeniową, w laptopach Lenovo ThinkPad W550s, odpowiadają dwurdzeniowe procesory Intela z serii U. Dostępna jest bardziej ekonomiczna konfiguracja z procesorami Intel Core i5 oraz wersje z wydajniejszymi procesorami Intel Core i7 – w tym, model z jednostką Intel Core i7 5600U o częstotliwości taktowania od 2,6 do 3,2 GHz.

Najwyższą jakość grafiki zapewniają dedykowane karty nVidia Quadro K620M. Pamięć RAM można rozbudować do 16 GB. Osoby, którym zależy na bardzo wysokiej wydajności, mogą wybrać konfigurację z szybkim dyskiem SSD o pojemności 1 TB.

Jakość obrazu

Lenovo ThinkPad W550s ma ekran o przekątnej 15,6 cala. Matryca typu IPS dostępna jest w rozdzielczości Full HD lub 3K (2880 x 1620 pikseli), co znakomitą głębię kolorów. Dostępna jest również konfiguracja z ekranem dotykowym.