Lenovo ThinkPad W550s – mobilna stacja robocza z niskonapięciowym procesorem

Mobilne stacje robocze wcale nie muszą być ciężkimi laptopami o nieco topornej obudowie. Firma Lenovo udowadnia, że najlepsze podzespoły można rozmieścić w wyjątkowo smukłym opakowaniu i proponuje model Lenovo ThinkPad W550s. Jest to stylowy ultrabook biznesowy o funkcjach, które spełnią wymogi najbardziej wymagających specjalistów.

Pierwsze wrażenie

Firma Lenovo udowadnia, że najlepsze podzespoły można rozmieścić w wyjątkowo smukłym opakowaniu i proponuje model Lenovo ThinkPad W550s

fot. lenovo.com

Lenovo ThinkPad W550s to wysokiej klasy stacja robocza w ultramobilnej obudowie. Laptop posiada matrycę o przekątnej 15,6 cala, waży około 2,3 kg. Szerokość obudowy wynosi 380 mm, głębokość 258 mm, wysokość 22 mm. Konstruktorzy wykorzystali tutaj stopy magnezu oraz wzmocnienia z włókna węglowego i włókna szklanego. Obudowa nie wykrzywia się nawet przy większym nacisku.

Osprzęt i porty

Laptopy Lenovo ThinkPad W550s posiadają wygodną klawiaturę o wyspowej obudowie, z której słynie cała seria ThinkPadów. Producent zadbał o pełnowymiarowy blok numeryczny oraz podświetlenie. Codzienną pracę z urządzeniami zewnętrznymi ułatwią 3 porty USB 3.0 oraz DisplayPort i złącze stacji dokującej. Dane zabezpiecza układ szyfrowania TPM i czytnik linii papilarnych.

Jakość obrazu

Jednym z najmocniejszych punktów modelu ThinkPad W550s jest matryca. Podstawa konfiguracja notebooka została wyposażona w ekran o rozdzielczości Full HD. Specjalnie dla bardziej wymagających użytkowników, przygotowana została także wersja z ekranem w rozdzielczości 2880 x 1620 pikseli (3K). Użytkownicy mogą wybrać matrycę typu IPS o bardzo szerokich kątach widzenia i doskonałym kontraście.

Co z osiągami?

Doskonałą wydajność zapewniają niskonapięciowe procesory Intel Core i7 5500U (taktowanie od 2,4 do 2,9 GHz) oraz Intel Core i7 5600U o częstotliwości od 2,6 do 3,2 GHz. Dostępna jest również nieco tańsza konfiguracja z procesorami Intel Core i5. Wydajność graficzną zapewnia wysokiej, jakości karta dedykowana NVIDIA Quadro K620M. Pamięć RAM można rozbudować od 8 do 16 GB.

Aby jeszcze więcej dowiedzieć się o tej mobilnej stacji roboczej, przeczytaj jej recenzję na: http://lab-kuzniewski.pl/lenovo-thinkpad-w550s-legendarna-stacja-robocza-z-niskonapieciowym-cpu/.