Lenovo ThinkPad P50 – mobilne stacje robocze o ponadprzeciętnej wydajności

ThinkPad P50 należy do nowej serii mobilnych stacji roboczych z oferty marki Lenovo. Matryce typu IPS i kalibrator ekranu zapewniają doskonałą jakość obrazu, a superszybkie procesory z rodziny Intel Xeon są gwarancją najwyższej mocy obliczeniowej. A wszystko to w zgrabnym „opakowaniu” o grubości 26 mm.

Jakość obrazu

Laptopy Lenovo ThinkPad P50 posiadają matową matrycę typu IPS o przekątnej 15,6 cala. Dostępne są konfiguracje w rozdzielczości Full HD oraz 4K (3840 x 2160 pikseli). Rozdzielczość 4K zapewnia bardzo ostry obraz. Matryce charakteryzują się dobrą luminacją oraz szerokimi kątami widzenia, dzięki czemu laptop przypadnie do gustu grafikom. Powinien ich także ucieszyć kalibrator ekranu, który umożliwia własne ustawienia kolorów.

Wydajność na najwyższym poziomie

Lenovo P50 a mobile workstation with power

fot. Lenovo.com

Lenovo ThinkPad P50 wykorzystują czterordzeniowe procesory z rodziny Intel Xeon, które uchodzą za najmocniejsze jednostki dostępne obecnie na rynku. Częstotliwość taktowania najwydajniejszych modeli sięga aż 3,8 GHz. Wsparciem dla procesorów jest pamięć operacyjna, którą można rozbudować nawet do 64 GB. Takie połączenie zapewnia płynne przechodzenie pomiędzy aplikacjami i możliwość pracy z bardzo wymagającym oprogramowaniem – tak jak powinno mieć to miejsce w przypadku mobilnych stacji roboczych.

Za jakość grafiki odpowiadają profesjonalne karty nVidia Quadro (w tym model M2000M), które doskonale sprawdzą się w pracy z grafiką trójwymiarową oraz multimediami (montaż filmów, animacje itp.). Zaawansowane projekty użytkownicy mogą zapisać na pojemnych dyskach (dostępne są konfiguracje wielodyskowe).