Latitude jako jedna z serii produktów marki Dell

Kultowy amerykański producent komputerów i sprzętu peryferyjnego – firma Dell posiada bardzo bogatą ofertę skierowaną do klientów biznesowych. W seriach komputerów, dla użytkowników firmowych, Dell przygotował linie Latitude, Vostro oraz Precision.

Kilka słów o producencie

Kultowy amerykański producent komputerów i sprzętu peryferyjnego – firma Dell posiada bardzo bogatą ofertę skierowaną do klientów biznesowych

fot. dell.com

Firma Dell (Dell Computer Corporation) została założona w 1984 roku przez Michaela Della. Jej główna siedziba, od początku działalności, mieści się w stanie Teksas. Obecnie korporacja zalicza się do wiodących producentów komputerów stacjonarnych, laptopów oraz urządzeń peryferyjnych. W ofercie produktowej firmy dostępne są także telewizory oraz projektory.

Produkty z różnych segmentów rynkowych

Dell produkuje wiele serii przeznaczonych dla różnych segmentów rynkowych. Specjalnie do użytku biurowego, producent proponuje serię komputerów stacjonarnych OptiPlex oraz Vostro (w tej serii dostępne są także laptopy). Linia Dell Precision to wysokiej klasy mobilne stacje robocze przeznaczone dla specjalistów potrzebujących wydajnego sprzętu z najlepszymi podzespołami – ceny laptopów z tej linii Dell wahają się w granicach od około 9 do 12 tysięcy zł (dane z 06.2015).

Bardzo duży wybór laptopów korporacyjnych, ze średniej półki cenowej, dostępny jest w serii Latitude (obejmuje ona także tablety biznesowe).

Sztandarowym produktem Dell, przeznaczonym na rynek komercyjny, są zaś notebooki oraz komputery stacjonarne z serii Inpiron (plusem tej linii są przede wszystkim niskie ceny). Wydajne komputery dla użytkowników prywatnych dostępne są w serii XPS. Ciekawostką jest zaś seria n Series – komputery stacjonarne i laptopy z oprogramowaniem Linux lub FreeDOS.

Rosnącym zainteresowaniem cieszą się także produkty z linii Venue. Dell, w tej grupie produktowej, proponuje smartfony i tablety. Pod marką UltraSharp kryją się monitory.

Dell Latitude – notebooki biznesowe idealne do użytku biurowego

Wizytówką marki Dell, wśród laptopów bliznowych, jest seria Latitude. Są to notebooki korporacyjne przeznaczone głównie do obsługi oprogramowania biurowego. Poszczególne modele z serii Latitude, wyróżniają się dobrymi, nowoczesnymi podzespołami oraz stylową, trwałą obudową idealnie wpisującą się w wizerunek każdego profesjonalisty. W tej linii dostępne są laptopy z serii C, D i E oraz tablety biznesowe.

Laptopy z serii Latitude można kupić już za 4 tysiące złotych, ale przeciętnie ceny poszczególnych modeli oscylują w granicach 6 tys. zł.

Wyróżnikiem tej linii laptopów biznesowych są duże możliwości konfiguracyjne – producent zadbał o to, aby wszystkie modele można było kupić z różnymi procesorami, kartami graficznymi, dyskami twardymi. Dell daje także możliwość doboru ekranu (niemal każdy model dostępny jest zarówno w rozdzielczości HD, jak i Full HD). Dzięki temu, seria Latitude spełnia oczekiwania, zarówno niewielkich firm potrzebujących komputera do pracy biurowej, jak i większych przedsiębiorstw, które mogą pozwolić sobie na laptop z wydajniejszymi podzespołami.

W linii Latitude można znaleźć notebooki o masywnych obudowach i 15,6-calowych matrycach (np. model Dell Latitude 3550), jak i niewielkie laptopy o 12,5-calowych ekranach (np. model Dell Latitude E5250).