Laptopy gamingowe Asus ROG

Laptopy gamingowe Asus ROG to bardzo specyficzna grupa sprzętu komputerowego – muszą być zarówno wydajne, jak i mobilne. To, co odróżnia ich od standardowych komputerów konsumenckich to bardzo dobre parametry, które pozwalają na odtwarzanie najnowszych tytułów gier komputerowych oraz pracę z zaawansowanymi programami graficznymi. Podczas wyboru laptopa gamingowego najważniejsza będzie wydajna karta graficzna, mocny procesor oraz dobra matryca (więcej tutaj).

Laptopy gamingowe Asus ROG to bardzo specyficzna grupa sprzętu komputerowego – muszą być zarówno wydajne, jak i mobilne

fot. asus.com

Asus ROG zostały zaopatrzone w mocne procesory Intel Core i5 i i7 oraz wysokiej jakości karty graficzne nVidia GeForce GTX. Laptopy gamingowe Asus ROG są dostępne z matrycami 15 lub 17 calowymi do wyboru, w zależności od preferencji użytkownika. Decydując się na zakup komputera do gier, warto zdecydować się na mocną kartę graficzną oraz dobrą matrycę. Najlepszym rozwiązaniem będzie ekran Full HD, w ten sposób będziemy mogli otrzymać obraz o dobrej jasności, szerokich kątach widzenia oraz o odpowiednim odwzorowaniu kolorów. Laptopy Asus posiadają bardzo wygodną, podświetlaną klawiaturę, na której pracuje się bardzo komfortowo.

Obudowa Asus ROG jest bardzo wytrzymała, nie ugina się nawet pod większym naciskiem. Dużą zaletą tych laptopów jest to, że dają możliwość rozbudowy, można zaopatrzyć je w dodatkowe dyski, a także oprogramowanie. Na uwagę zasługuje także ciekawy design sprzętu. Szukając dobrego laptopa gamingowego, warto zapoznać się z parametrami tych laptopów, gdyż dają naprawdę duże możliwości. Poza tym, że laptopy gamingowe Asus ROG (więcej pod linkiem) umożliwiają płynne odtwarzanie gier, to można na nich również komfortowo pracować, bo obsługują nawet bardzo wymagające programy i aplikacje. Chociaż sprzęt jest wydajny, tak więc można spodziewać się, że będzie głośny, to emitowany szum układu chłodzenia nie jest irytujący i raczej nie powinien przeszkadzać. Kupując laptop z myślą o graniu w gry komputerowe, trzeba liczyć się z tym, że ten rynek bardzo szybko się zmienia, tak więc sprzęt dosyć szybko traci na wartości.