Laptop, który zwiększy Twoją wydajność i pozwoli pracować przez 11 godzin

Dell to firma zajmująca się produkcją i dystrybucją sprzętu komputerowego z różnorakim przeznaczeniem. Jedną z popularniejszych serii tej marki są produkty Vostro. Do tej serii należy zaprezentowany w 2019 roku Dell Vostro 3583 o przekątnej ekranu liczącej 15 cali i z wydajnym procesorem Intel Whiskey Lake. Zestaw ten znany z wielu innych produktów producenta, przyczynia się do zwiększenia wydajność i oszczędnej pracy na pojemnej baterii – nawet do pełnych 11 godzin.

Wydajność połączona z eleganckim designem w niskiej cenie

Dell to firma zajmująca się produkcją i dystrybucją sprzętu komputerowego z różnorakim przeznaczeniem

Obraz z dell.com

Wybierając Dell Vostro 3583, stawiamy na połączenie jednolitego, aczkolwiek eleganckiego designu z wydajnymi podzespołami w całkiem przyzwoitej cenie. Za cenę niecałych 3.000 zł, producent jest w stanie zaoferować nam przenośne biznesowe urządzenie, w którym nie zabrakło funkcjonalności bezpieczeństwa i integracji z urządzeniami peryferyjnymi.

W Dell Vostro 3583, po otwarciu górnej klapy, naszym oczom ukazuje się estetycznie zaprojektowany i odchudzony panel użytkowy w kolorze czarnym. Wykonana w całości z aluminium obudowa, na przodzie ma charakterystyczne logo Dell w kolorze srebrnym. Zarówno klawiatura, jak i touchpad pokryte zostały przyjemnym w dotyku materiałem przypominającym gumową teksturą.

W porównaniu do swoich konkurentów, Dell Vostro 15 3583, jest lekki i ważąc jedynie 1,6 kg nie przyczynia się znacząco do zwiększenia ciężaru naszego bagażu. Wagowo zdecydowanie wygrywa w konkurencji z laptopami Acera, Lenovo i Asusa.

Jeśli chodzi o wydajność, kluczowa tutaj jest możliwość własnoręcznej personalizacji. Laptop w zależności od naszych preferencji może być zwykłą budżetówką, ale też pełnić funkcję przenośnego kombajnu. Wśród komponentów, jakie oferuje nam producent znajdziemy:

  • 4-rdzeniowy procesor Intel Core i5 8265U,
  • 8 lub 16 GB RAM DDR4,
  • dysk SSD od 256 do 1024 GB,
  • zintegrowaną kartę graficzną.

Dodatkowo do pakietu dołączany jest system Windows 10 w wersji standard.

Funkcje łączności są typowe dla notebooka w tej cenie. Trzy porty USB (1 w standardzie 2.0, 2 w 3.0), porty VGA i HDMI. Niestety zabrakło ThunderBolt 3, DisplayPortu i USB typu C. Straty te producent próbuje zrekompensować przez wyposażenie urządzenia w czytnik kart SD, łączność Qualcomm WLAN, zabezpiecznie TPM 2.0 i moduł Bluetooth 4.1.