Laptop dla freelancera

Coraz więcej osób pragnie pracować w zaciszu domowym. Niektórzy tak jak ja porzucają pracę na etacie i skupiają się na pracy zdalnej, dzięki czemu pracujemy kiedy chcemy i realizujemy zlecenia takie jakie chcemy. Do swojej pracy wykorzystujemy różne narzędzia, takie jak aparat fotograficzny (ja preferuje cyfrowy), potężną maszynę DJ’ską od firmy Numark i komputer mobilny, dzięki któremu mogę spełniać swoje marzenia, a także realizować skomplikowane zlecenia swoich klientów. Z powodu awarii mojego sprawdzonego laptopa, musiałem rozpocząć poszukiwania nowego sprzętu. Wiedząc dokładnie czego wymagam od laptopa, postawiłem na sprawdzony model jakim był Dell Latitude 5300 (www.kuzniewski.pl) który był idealnym wyborem w wyznaczonej przeze mnie cenie jaką miałem do dyspozycji.

Jaki system jest dla mnie?

W swoim życiu wymagam pełnego profesjonalizmu, zarówno od siebie jak i od sprzętu, który wykorzystuje w swojej pracy. Dzięki systemowi jakim jest Linux Ubuntu jestem w stanie realizować to, co lubię, a dzięki programowi, takiemu jak GRUB, każda osoba jest w stanie zainstalować dodatkowy system operacyjny taki jak Windows, bądź wybrać klasyczny system od firmy Microsoft.

Dodatki ułatwiające pracę

Konfiguracja sprzętowa laptopa od czołowego producenta marki Dell sprawiła, iż byłem pozytywnie zaskoczony wydajnością laptopa za niewielką cenę.

Sercem tego niezwykłego laptopa jest procesor Intela w połączeniu z pamięcią RAM DDR4 i pojemnym dyskiem twardym pozwala na tworzenie idealnych projektów w niezwykle krótkim czasie.

Najważniejszą dla mnie opcją był dodatek, jakim jest funkcja szybkiego ładowania. Dzięki tej opcji w nieco ponad godzinę czasu laptop z krytycznej sytuacji, osiąga poziom 80%. Połączenie tej funkcji z oszczędnymi procesorami marki Intel, a także energooszczędnym ekranem sprawia, iż jestem w stanie zapomnieć o ładowarce przez cały dzień intensywnej pracy, zarówno w domu jak i w plenerze, podczas sesji fotograficznej z modelkami.

 

Obraz z dell.com