Jaki serwer wykorzystać w szkole?

Dla wielu zarządców szkół, strefa informatyczna nie jest dla nich do końca zrozumiała. Niestety, postęp technologiczny sprawia iż stacjonarne komputery, laptopy a także Internet Rzeczy zaczyna coraz bardziej wkraczać w aspekty ludzkiego życia, przez co szkoły podlegają cyfryzacji i kluczowe okazują się zakupy odpowiedniego sprzętu, który będzie wykorzystany w szkole.

W jaki sposób tego dokonać? Wszystko zależy od możliwości danego zarządcy.

Wybierz firmę bądź osobę doświadczoną, która zaprojektuje szkolną sieć.

Projektowanie na nowo szkolnej sieci należy sprawdzić od możliwości samej szkoły. Bardzo często zatrudnieni w szkole informatycy mają wiedzę na temat budowy sieci i będą mogli przedstawić możliwości projektu sieci.

Niestety, nie każdy informatyk musi być specjalistą w dziedzinie sieci komputerowych, przez co należy wybrać firmę bądź zatrudnić informatyka na stałe, który zaprojektuje i będzie nadzorował szkolną sieć.

W jaki sposób sporządzić umowę na projekt sieci?

Najlepszą umową na projekt szkolnej sieci to umowa b2b, która może być zawarta pomiędzy dwoma firmami, a wielkość firm nie stanowi kluczowego znaczenia.

Sektor IT sprawia, iż tego typu umowy są niezwykle popularne, dzięki czemu istnieje olbrzymia możliwość negocjacji pierwotnej ceny. Wybór właściwej osoby, która podejmie się zadania i zaprojektuje sieć szkolną będzie kluczowe dla późniejszej rozbudowy systemu informatycznego w szkole.

Jaki serwer będzie najlepszy?

Wybór właściwego serwera, który zostanie użyty w szkole jest równie ważny co właściwy wybór osoby, która podejmie się konfiguracji serwera. W przypadku szkół, niezwykle popularnymi serwerami są serwery HPE ProLiant DL180 Gen10.  Producent wykorzystał dwa wydajne procesory serwerowe z niezwykle dużą ilością pamięci RAM, dzięki czemu serwer jest niezwykle wydajny.

Wykorzystanie dwunastu miejsc na dyski twarde w szkole wydaje się nieco nierealne, lecz należy mieć świadomość iż w szkole znajdują się cenne dane, które musza być odpowiednio magazynowane.

 

Obraz z kuzniewski.pl