Jaki laptop dla architekta?

Pytanie jaki laptop powinien wybrać architekt nie jest z pewnością prostym pytaniem. Chcąc na nie odpowiedzieć musimy uwzględnić wiele aspektów. W dzisiejszych czasach architekci większość swoich projektów realizują na komputerze. Niegdyś prace takie wykonywano ręcznie.

Dziś z pomocą specjalistycznych programów komputerowych, praca architekta może być o wiele szybsza, a co za tym idzie wydajniejsza. Laptop dla architekta powinien jeszcze bardziej usprawniać jego pracę, umożliwiać tworzenie projektów w jak najprostszy sposób. Dodatkiem do laptopa architekta niejednokrotnie jest tablet graficzny, którego można dokupić  i podłączyć do laptopa. Trochę mniej ważne, by laptop architekta ładnie się prezentował, chociaż jako branża związana z wzornictwem będzie to również jakiś czynnik.

Tutaj przewodnik po najważniejszych parametrów w laptopach dla architekta.

Najważniejsze, by perfekcyjnie wypełniał powierzane mu zadania. Architekt praktycznie wszystkie swoje prace wykonuje na komputerze. Musi on więc posiadać sporą pamięć operacyjną aby zapewnić użytkownikowi sprawny transfer danych i nie zacinać się. Powinien być wydajny oraz szybki. W przypadku gdy laptop będzie służył do pracy architektowi, warto przykuć większa uwagę do wyboru karty graficznej. Architekt spędza dziennie przed komputerem sporo godzin.

Dobre rozwiązanie dla architekta to laptop Dell Vostro 3560, a jeśli szukamy czegoś mocniejszego stacja robocza Dell Precision M6700.

Laptop dla architekta

Laptop dla architekta

Dobrze więc, by matryca laptopa miała przynajmniej 15 cali, jednak najlepiej 17. Dzięki większemu ekranowi praca architekta będzie wygodniejsza, a patrząc na ilość godzin spędzonych przed laptopem, architekt będzie również mniej zmęczony. Pośród laptopów używanych przez architektów najczęściej spotyka się marki Dell oraz Samsung. Przy pracy architekta ważne jest, by jego laptop posiadał dobrej jakości grafikę. Dobry laptop dla architekta to taki, który usprawni jego pracę.

Inna propozycja dla architektów to nowy model Lenovo ThinkPad Edge E531 lub jego mniejszy odpowiednik Lenovo Edge E431.

Powinien mieć on duży ekran, a jednocześnie musi być wygodny w transporcie. Bez wątpienia, najlepszy laptop to taki, który dobrze służy użytkownikowi przez wiele lat. Warto rozejrzeć się w Internecie. Na stronach internetowych z pewnością odnajdziemy dobre opisy preferowanych laptopów, w każdej chwili tysiące użytkowników na forach komputerowych jest gotowych by odpowiadać na nasze pytania. Czemu by nie skorzystać z ich doświadczenia i pomocy? Warto również poprosić o pomoc znajomego informatyką lub skorzystać z usług profesjonalisty który z łatwości wytłumaczy nam czym sugerować się przy wybieraniu laptopa dla architekta.

Więcej o laptopach dla architektów na tym angielskojęzycznym forum.