HP ZBook 17 – ekstremum wydajności w stonowanym opakowaniu

HP ZBook 17 to wydajna stacja robocza dedykowana najbardziej wymagającym specjalistom

fot. hp.com

HP ZBook 17 to wydajna stacja robocza dedykowana najbardziej wymagającym specjalistom. Jej mocnym punktem są mocne, 4-rdzeniowe procesory z serii Intel Core i7 oraz dedykowane karty graficzne AMD lub nVidia Quadro. Laptop wyróżnia się również dużą matrycą o przekątnej 17,3 cala, która znakomicie sprawdza się do pracy z projektami graficznymi lub multimedialnymi.

Pierwsze wrażenie

HP ZBook 17, na tle nowoczesnych laptopów biznesowych, prezentuje się masywnie. Obudowa ma aż 3,4 cm wysokości, 27,2 cm głębokości i 41,6 cm szerokości. Konstrukcja wykonana jest z magnezu oraz aluminium i waży prawie 4 kg (około 3,78 kg). Laptop dedykowany jest więc przede wszystkim do pracy biurowej, ponieważ mobilność nie jest jego najmocniejszą stroną.

Całość jest jednak stabilna (także dzięki dobrze spasowanym zawiasom), nie wygina się pod mocnym naciskiem i dobrze się prezentuje. Powierzchnie są czarno-szare. Konstruktorzy lekko zaokrąglili linie, co nadaje HP ZBook 17 wygląd w stylu industrialnym.

Ekstremalna moc obliczeniowa

HP ZBook 17, pod względem mocy obliczeniowej, dorównuje wielu tradycyjnym stacjom roboczym (komputerom stacjonarnym). Producenci zadbali, bowiem o ponadprzeciętne podzespoły. Serce laptopa stanowią 4-rdzeniowe procesory Intel Core i7 o częstotliwości taktowania od 2,4 do 3,4 GHz. Pamięć RAM ma pojemność do 32 GB.

Plusem jest także wysoka wydajność graficzna. Zapewniają ją karty dedykowane. Do podstawowego użytku sprawdzą się konfiguracje z kartami AMD FirePro. Do pracy z zaawansowaną grafiką (np. z programami w środowisku CAD) czy projektowania multimediów warto zaś wybrać wersję z kartą nVidia Quadro K.

HP ZBook 17 posiada dysk HDD lub SSD o różnej pojemności. Dodatkowo, można zdecydować się na pojemną kartę M.2.

Znakomita jakość obrazu

Ekran laptopa ma przekątną 17,3 cala. Takie wymiary, w połączeniu z rozdzielczością Full HD i technologią Dream Color, znakomicie sprawdzą się do pracy z grafiką.

Jakie porty?

Na obudowie HP ZBook 17 znajdziemy 4 porty USB, VGA, DisplayPort oraz gniazdo stacji dokującej. Laptop posiada także napęd optyczny DVD lub Blu-ray.