HP EliteBook Folio 1020 – coś więcej niż dobry wygląd?

HP stale poszukuje drogi aby odnaleźć się na rynku komputerów przenośnych stale próbując czegoś nowego co zaskoczy użytkowników

fot. hp.com

HP stale poszukuje drogi, aby odnaleźć się na rynku komputerów przenośnych, stale próbując czegoś nowego co zaskoczy użytkowników. Model Folio 1020 to sprzęt chłodzony w całości pasywnie przez co jest ona całkowicie bezgłośny. Czy takie chłodzenie jest jednak dużym plusem? Zmusza ona do zastosowania słabszych podzespołów a co za tym idzie mocnego zmniejszenia wydajności całej jednostki. Przekonajmy się czy HP EliteBook Folio 1020 sprawdzi się przy normalnej pracy.

Wydajność

Producent postanowił zastosować niskonapięciową jednostkę Intel Core M. Jednostka ta sprawdza się praktycznie tylko przy prostych aplikacjach i do przeglądania internetu. Za wyświetlanie grafiki odpowiada zintegrowana karta graficzna Intel HD Graphics 5300, która sprawdza się tylko przy grafice 2D. Jedynym wydajnym elementem jest dysk SSD o pojemności 256 GB, który powoduje, że komputer ten pracuje w znośny sposób. Wydajność jednostki jest jednak mocno ograniczona i z pewnością nie jest to laptop dla osoby wykorzystującej zaawansowane aplikacje czy grającej w gry.

Temperatury i czas pracy na baterii

Mimo że komputer wyposażony jest jedynie w pasywne chłodzenie to temperatury urządzenia nie są bardzo wysokie. Nawet podczas maksymalnego obciążenia laptop nie nagrzewa się do bardzo wysokich temperatur, które byłyby niebezpieczne dla podzespołów. Czas pracy na baterii podczas normalnego użytkowania wynosi ponad 5 godzin co jest dobrym wynikiem i pozwala na zabranie komputera w podróż.

Podsumowanie

Dla kogo jest więc ten sprzęt? Dla mniej wymagającego użytkownika, który bardziej niż na wydajność stawia na dobre wykonanie i elegancki wygląd, które HP EliteBook Folio 1020 oferuje.