Dell Vostro 3580 – klasyczny laptop w przystępnej cenie

Rynek laptopów ciągle ewoluuje. Kiedyś, bardzo cenione były dodatkowe przyciski funkcyjne, dzięki którym ogromną popularnością cieszyły się komputer od amerykańskiego producenta - Hewlett-Packard. Dziś, dzięki rozwinięciu systemów operacyjnych, znacznie bardziej ceniona jest czytelność i prostota używania. Jednym z notebooków, które łączą stare podejście z nowymi wzorcami, jest Dell Vostro 3580.

Klasyczny design z powiewem nowości

Rynek laptopów ciągle ewoluuje

Obraz z dell.com

Kłamstwem byłoby stwierdzenie, że design Dell Vostro 3580 budzi większe emocje (https://www.kuzniewski.pl/k4358,laptopy-dell-vostro-vostro-3580.html). Nie jest to komputer brzydki, ale wszystkie jego elementy już gdzieś widzieliśmy. Klasyczne, spore zawiasy, które amerykański producent często montował w swoich laptopach, standardowa, dość gruba bryła oraz ramki wokół ekranu sugerują nam, że nie mamy tutaj do czynienia z flagowym modelem. Mimo wszystko, 3580 wygląda schludnie. Znalazło się również miejsce na klawiaturę numeryczną oraz pokaźny touchpad.
Dell Vostro 3580 wyposażony jest w szereg portów, takich jak HDMI, USB 3.1, złącze VGA czy RJ45. To co się rzuca w oczy, to zastosowanie napędu optycznego. Można go zastąpić dyskiem SSD, stosując odpowiednią kieszeń. Ciekawostką jest również chłodzenie, które główne wloty ma wyłącznie od spodu komputera. Pomaga to utrzymać jednolity design, jednak utrudni pracę na nierównych i miękkich powierzchniach. Producent stara się niwelować tą przypadłość, poprzez zastosowanie stosunkowo wysokich podpórek, jednak może być to niewystarczające dla osób, które często pracują z komputerem na kolanach.

Parametry

Dell Vostro 3580 jest komputerem dostępnym w bardzo przystępnej cenie. Co za tym idzie, nie znajdziemy w nim topowych podzespołów. Mimo wszystko, producentowi udało się umieścić w nim procesor Intel® Core™ i7-8565U ósmej generacji, do 32 GB pamięci operacyjnej (w konfiguracji: 1 × 16 GB DDR4 DRAM 2666 MHz + 16 GB Intel® Optane™). Jednak cięcia kosztów widać w dostępnych matrycach. W droższej wersji, dostępne mamy tylko podstawowe ekran Full HD, z powłoką antyodblaskową oraz podświetlenie LED. O ile to rozwiązanie pomaga w oszczędzeniu energii, to niestety mocno zmniejsza kontrast dynamiczny.