Dell Venue 11 Pro – tablet do profesjonalnych zastosowań

Firma Dell wykorzystała swoje doświadczenie w produkcji biznesowych laptopów (jak chociażby popularnych notebooków z rodziny XPS) do stworzenia funkcjonalnego tabletu, który daje duże możliwości wykonywania najróżniejszych zadań – od sporządzania ręcznych notatek po prowadzenie telekonferencji.

Tablet na wysokim poziomie

Tablet Dell Venue 11 Pro posiada kilka cech, które decydują o jego przydatności do zastosowań profesjonalnych

fot. dell.com

Tablet Dell Venue 11 Pro posiada kilka cech, które decydują o jego przydatności do zastosowań profesjonalnych. Przede wszystkim jest to wydajny procesor (w zależności od konfiguracji: Intel Atom, Intel Core i3 Y lub nawet Intel Core i5 Y), który w połączeniu z dostępną pamięcią RAM i zastosowaniem Hyper-Threading (przeliczanie 4 wątków jednocześnie) zapewnia solidną moc i szybkość obliczeniową. Kolejną zaletą jest 64-bitowy Windows 8.1 Pro – system operacyjny, który znalazł już swoje istotne miejsce w świecie biznesu. Do tego dodajmy jeszcze do 256 GB wbudowanej pamięci, co może zostać rozszerzone kartą micro SD pojemności do 128 GB. Jeśli to nadal za mało, wbudowany port USB 3.0 pozwoli na błyskawiczny przesył danych z kolejną pamięcią masową.

Mobilne miejsce pracy

W celu zapewnienia komfortowej i nieprzerywanej pracy, tablet wyposażono w wydajną, 2-komorową baterię, umożliwiającą od 8 do 10 godzin użytkowania. O ile mocne baterie zdarzają się również w innych tabletach biznesowych, Dell Venue 11 Pro wyróżnia się na ich tle możliwością łatwej i szybkiej wymiany baterii na nową – wyjątkowo użyteczna funkcjonalność przy dłuższych podróżach lotniczych, w czasie konferencji lub nawet weekendowego wyjazdu wypoczynkowego. Na tablecie został również preinstalowany PocketCloud, w ramach którego firma Dell zapewnia każdemu użytkownikowi za darmo 2 GB pamięci w chmurze. To rozwiązanie zawierały już wcześniej laptopy Dell XPS, z którymi – swoją drogą – tablet doskonale się synchronizuje.

Ostry obraz, wyraźny przekaz

W tablecie zastosowano panel IPS o przekątnej 10,8 cala o wysokiej, jak na tablet, rozdzielczości 1920×1080. Zintegrowana z procesorem karta graficzna (w zależności od konfiguracji Intel GMA HD lub Intel HD 4200) umożliwia komfortowe i płynne odtwarzanie multimediów. Urządzenie posiada dwie kamery (rozdzielczość 2 i 8 mln pikseli) i wykorzystuje technologię SRS do przesyłania czystego dźwięku. Te wszystkie cechy gwarantują możliwość swobodnego prowadzenia telekonferencji z kontrahentami i współpracownikami a także oglądania filmów w czasie wolnym.

Zwiększone możliwości

Dzięki dodatkowym komponentom tablety biznesowe Dell Venue 11 Pro znacznie rozszerzają zakres dostępnych dla użytkownika opcji. Przede wszystkim warto wspomnieć o klawiaturze oraz stacji dokującej. Pierwsza umożliwia wygodną pracę, niczym nie ustępującą pracy na laptopie. Z kolei stacja dokująca zmienia tablet w jednostkę centralną, do której można swobodnie podłączyć 2 monitory, zewnętrzną klawiaturę i mysz, dzięki czemu całość może funkcjonować niemal jak komputer stacjonarny – z tym, ze zajmując przy tym znacznie mniej miejsca. Oprócz tego tablet można obsługiwać czułym piórkiem, które pozwala na podpisywanie dokumentów, sporządzanie ręcznych notatek lub ułatwia tworzenie grafiki.