Dell Precision – stacje robocze do zadań specjalnych

W ofercie Dell, skierowanej w stronę klientów biznesowych, nie zabrakło bardzo wydajnych stacji roboczych dedykowanych najbardziej wymagającym specjalistom

fot. dell.com

W ofercie Dell, skierowanej w stronę klientów biznesowych, nie zabrakło bardzo wydajnych stacji roboczych dedykowanych najbardziej wymagającym specjalistom. Jest to seria Dell Precision. Użytkownicy znajdą tutaj mocarne laptopy, które zaskakują połączeniem najlepszych komponentów i smukłej, nowoczesnej obudowy.

Seria Dell Precision – laptopy z najlepszymi komponentami

Dell Precision to mobilne stacje robocze oparte o 2- oraz 4-rdzeniowe procesory z linii Intel Core (w tym mocne procesory Intel Core i7 o częstotliwości taktowania sięgającej nawet 3,9 GHz). Wsparciem dla najwyższej klasy procesorów jest duża ilość pamięci RAM oraz dedykowane karty graficzne. Wysoką jakość obrazu zapewniają zaś duże matryce o przekątnej 15,6 lub 17,3 cala w najwyższej rozdzielczości (Full HD, 3K), wysokiej luminacji i znakomitym odwzorowaniu kolorów.

Doskonałe parametry sprawiają, że notebooki Dell Precision spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających specjalistów – architektów, grafików, inżynierów czy projektantów. Najlepsze komponenty poradzą sobie bowiem z najtrudniejszymi zadaniami.

Dell Precision M4800 – laptop z certyfikatem ISV

Przynależność modelu Dell Precision M4800 do prestiżowego grona mobilnych stacji roboczych potwierdza certyfikat ISV. Jest to bardzo solidny laptop z klasyczną matrycą o przekątnej 15,6-cala dostępną w dość rzadkiej rozdzielczości QHD+, czyli 3200 x 1800 pikseli.

Za wydajność odpowiada 4-rdzeniowy procesor Intel Core i7 4810MQ o częstotliwości taktowania do 3,8 GHz lub Intel Core i7 4910MQ o taktowaniu do 3,9 GHz. Pamięć RAM ma pojemność do 32 GB. Producent wykorzystał  2 profesjonalne karty graficzne. Programiści i inżynierowie mogą wybrać konfigurację z kartą AMD FirePro. Do zadań typowo graficznych i multimedialnych (projektowania grafiki 2D i 3D, obróbki filmów itp.) lepszy będzie Dell Precision  M4800 z kartą nVidia Quadro. Profesjonaliści, którzy przechowują duże pliki graficzne, mogą zdecydować się na dobór modelu z dyskiem SSD o pojemności 1 TB.

Dell Precision M4800 posiada aż 5 portów USB, złącze VGA i DisplayPort oraz gniazdo stacji dokującej. Nie zabrakło tutaj także czytnika linii papilarnych, szyfrowania TPM i innych zabezpieczeń danych.