Apple iPad Mini 3 – najlepszy w swoim segmencie?

Apple zdążyło przyzwyczaić już swoich fanów do produkowania najwyższej klasy tabletów, które kładły całą konkurencję na kolana

fot. apple.cpm

Apple zdążyło przyzwyczaić już swoich fanów do produkowania najwyższej klasy tabletów, które kładły całą konkurencję na kolana. Tym razem zaprezentowany został nowy model iPada Mini oznaczony liczbą 3. Czy i to urządzenie zdeklasuje konkurencję i tym samym Apple po raz kolejny udowodni, że nie ma sobie równych jeżeli chodzi o tworzenie tabletów? Przekonajmy się.

Wygląd

Na pierwszy rzut oka sprzęt ten nie wnosi gigantycznego powiewu świeżości. Obudowa pozostała praktycznie niezmieniona względem poprzednika. Nie można zaliczyć tego jednak na minus ponieważ poprzednik był bardzo dopracowany pod względem wykonania. Apple iPad Mini 3 dostępny jest w trzech wariantach kolorystycznych. Jest to srebrny, złoty oraz opracowany przez Apple Space Grey.

Ekran

To właśnie ekran jest aspektem dla którego warto zakupić ten tablet. Wyświetlacz Retina o przekątnej 7,9 cala to kwintesencja całego urządzenia. Retina doskonale oddaje wszystkie kolory, posiada doskonałe kąty widzenia oraz nie męczy wzroku nawet podczas bardzo długiego użytkowania. Retina jako jeden z nielicznych wyświetlaczy doskonale sprawdza się również podczas czytania ebooków. Rozdzielczość ekranu to 2048 na 1536 pikseli a gęstość pikseli to 326 ppi.

Dodatkowe funkcje

iPad Mini 3 to również wiele nowoczesnych funkcji. Jedną z nich jest czytnik linii papilarnych. Pozwala on na odblokowanie ekranu za pomocą dotyku palcem w miejscu czytnika. Dzięki temu możliwe jest również zabezpieczenia danych na wypadek kradzieży urządzenia.

Kolejna interesująca funkcja to tak zwana asystentka Siri. Jest to moduł pozwalający na wysyłanie wiadomości, ustawianie powiadomień czy obsługa innych funkcji urządzenia za pomocą komend głosowych.

Podsumowując

Szukając więc wartego uwagi tabletu nie sposób nie zwrócić uwagi na najnowsze dzieło marki Apple. iPad Mini 3 to przede wszystkim kwintesencja tego wszystkiego co najlepsze w urządzeniach spod szyldu Apple. Urządzenie to jest wręcz doskonałe pod każdym względem i nawet mimo swojej bardzo wysokiej ceny bez wątpienia jest najlepszym i najbardziej opłacalnym w swoim segmencie.